Orli v roli favorita, přijíždí Lublaň

PO 28. 10. 2013
Před reprezentační pauzou se znojemští hokejisté představí na ledě již jen třikrát. Dvěma duelům na ledě soupeře předchází domácí zápas se slovinskou Lublaní. Poslední celek ligy hladově vyhlíží body, stejně tak Orli touží před vlastními fanoušky opět vítězit. Úterní utkání začíná v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Žiga Pešut (21) je i přes svůj nízký věk poměrně znalý cestovatel, působil i v juniorce Opavy a Mladé Boleslavi. Momentálně se rodák z Mariboru usídlil v Lublani, kde vytvořil nadějnou útočnou formaci s Ograjenškem (22) a Koblarem (20). Pešut byl rovněž navržen na „mladou hvězdu“ EBEL měsíce října.

Lublaň již po prvních ligových kolech spadla až na úplné dno tabulky a odlepit se z něj nebude pro klub z hlavního města Slovinska vůbec snadné. Ztráta sedmi bodů na předposlední Innsbruck nevyznívá právě pozitivně. Trenér Ivo Jan naordinoval svým hráčům nedělní volno, na pondělním tréninku přišla na řadu jedna z největších slabin – nácvik přesilovky. „Máme jen tři kompletní formace, potřebovali jsme čas na regeneraci,“ vysvětloval kouč.

S mužstvem patrně neodcestuje jeho kapitán Aleš Mušič a útočník Scott Howes, kteří tak nebudou moci pomoci svým spoluhráčům k zisku prvních bodů z venkovního zápasu.

Znojmo nabralo v minulých dnech mírnou ztrátu na absolutní špičku, v zápase s Lublaní má však jedinečnou možnost ukrojit z náskoku svých soupeřů. Navíc po dvou domácích prohrách v prodloužení, by Orli opět potřebovali před svými fanoušky plně bodovat.

Jihomoravané stále bojují s marodkou, momentálně se na ní nachází útočníci Martin Podešva, Richard Jarůšek, Patrik Novák a univerzál Jan Müller. „Počítám, že zranění se nám pravděpodobně vrátí až po reprezentační přestávce,“ přiznal hlavní kouč Jiří Režnar. Do týmu už se naopak plně začlenil zadák Michael Kolarz.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 5 4 0 2 31:28

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 6. 12.
body 18 5
aktuální forma Znojmo – Salzburg 4:5p.
Fehérvár – Znojmo 3:2
Znojmo – Linz 4:5p.
Lublaň – Dornbirn 2:3sn.
Lublaň – Bolzano 1:3
Bolzano – Lublaň 5:4
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 17 bodů (6 + 11) Jeff Ulmer, 16 bodů (7 + 9)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 7 bodů (1 + 6) Nicholas Ross, 8 bodů (1 + 7)
brankář Sasu Hovi (89,8%) Jerry Kuhn (91,3%)
využití přesilovek 13,24 % 10,45 %
úspěšnost oslabení 83,54 % 78,05 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#24 Gerald Podlesnik, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#90 Alexander Dreier, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Sova, Pavlikovský, Thomas, Štach, Kolarz, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Finsterle, Bartoš.
Kuhn – Ross, Laplante, Cvetek, Grahut, Erman, Dervarič, Groznik – Ulmer, Verlič, Blackwater – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Morency, Hočevar, Hebar – Zdešar, Sotlar.