Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli se na domácím ledě pokusí najít recept na silnou Vídeň

Orli se na domácím ledě pokusí najít recept na silnou Vídeň

Ve druhém čtvrtfinálovém kole se Znojemští na domácím ledě postaví Vídni a budou chtít zvrátit nepříznivý vývoj série. Duel je na programu v pátek od 18:30. Odvysílá jej i televizní stanice SPORT5.

V prvním čtvrtfinálovém kole vyhrála favorizovaná Vídeň na rakouském ledě vysoko 7:0. Rakušané těžili především z výborného vstupu do utkání. V první třetině si vybudovali čtyřgólový náskok a poté už jen čekali na chyby Orlů a dále navyšovali. Třikrát se prosadili z přesilové hry. Znojemským se v zápase skórovat nepodařilo.

Vídeň se nachází ve skvělé formě. Velkou oporou jí je Christopher DeSousa. Ten v posledních sedmi duelech nasbíral patnáct bodů za dvanáct gólů a tři asistence. Ve středečním zápase proti Orlům si navíc připsal hat-trick.

„Když k tomu přistoupíme dobře, tak nás fanoušci poženou a můžeme udělat dobrý výsledek. “

David Bartoš (kapitán, Orli Znojmo)

Vzhledem k očekávanému zvýšenému zájmu vídeňských fanoušků jim bude tradičně kromě sektoru hostů vyhrazen také prostor v sektoru H za brankou. Majitelé permanentních vstupenek na tato místa budou mít rezervovány sedadla ve zbylé části sektoru H.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví. Na tento zápas budou kvůli bezpečnosti všech fanoušků uplatněna zvýšená bezpečnostní opatření.

Časový harmonogram zápasu Znojmo – Vídeň, 15. března 2019
Otevření pokladen15:30
Otevření stadionu17:15
Začátek zápasu18:30

Statistické okénko

  • Ve čtvrtfinále 2012/13 Rakušané vyhráli oba duely na znojemském ledě. (1:3, 0:7)
  • Znojmo ovládlo na domácím ledě derby proti Vídni naposledy 7. prosince 2016 – před 827 dny.
  • Vídeň má nejlepší ofenzivu v lize. V 55 zápasech si připsala 216 přesných tref.
  • Orli mají nejslabší přesilové hry v lize. Ze 199 jich letos proměnili jen 31 a jejich úspěšnost je 15,6%.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimír Baluška, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#61 Gregor Rezek, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

spusu Vienna Capitals:Lamoureux – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen, Lakos – Olden, Holzapfel, Tessier – DeSousa, Vause, Romig – Nödl, Nissner, Schneider – Bauer, Wukowits, Grosslercher.
ORLI ZNOJMO:Halász (21. Lassila) – Tejnor, Vainonen, Sedlák, Kruckovyč, Lattner, Stehlík, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Oščádal, Špaček.

Související články