Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Orli posilují obranu, vrací se vysoký tvrďák André Lakos!

Orli posilují obranu, vrací se vysoký tvrďák André Lakos!

Znojmo hlásí posilu do zadních řad. A měla by být pořádně vidět i cítit. Na jih Moravy se totiž vrací dvoumetrový ostřílený rakouský zádak André Lakos, který byl součástí stříbrného týmu před dvěma sezónami.

Lakos patří mezi nejúspěšnější rakouské hráče. Už v šestnácti vyrazil do zámoří, kde sbíral zkušenosti v juniorce a AHL. Draftovalo jej New Jersey, NHL si však nezahrál. Místo toho se vrátil do Evropy, nejprve do mateřské Vídně, posléze přesídlil do Salzburgu, kde třikrát slavil mistrovský titul. Působil také ve Švédsku, Rusku a Německu. Reprezentoval Rakousko na devíti mistrovstvích světa a dvou olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a Soči 2014.

André Lakos

  • 3x mistr EBEL, 2x na olympijských hrách
  • 201 cm, 108 kg znamená fyzický důraz před oběma brankami
  • více jak 440 utkání v EBEL
  • člen stříbrného týmu Orlů ze sezóny 2015/16

Dobré známý je i pro všechny aktéry EBEL, nejprve působil tři sezóny v dresu Vienna Capitals, poté necelé dvě sezóny ve Znojmě. Letos patřil mezi lídry týmu Tölzer Löwen ve druhé německé lize.

"Cítíme, že na ledě i v kabině našemu týmu trochu chybí lídr a klíčová osobnost. André se svou zkušeností a důrazem je hráčem, který by nám v tomto ohledu měl pomoct. Sázíme na jeho kombinaci vůdčích schopností a hokejovosti," říká sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Příchod Lakose je prvním výsledkem aktivity znojemského vedení, které se snaží reagovat na neuspokojivé postavení v tabulce. O dalších pohybech v hráčském kádru probíhají intenzivní jednání.