Orli opět pomáhají! Na administrativních pozicích pracují jako dobrovolníci

Aktuální zprávy
ST 2. 6. 2021
S rozvolňováním protipandemických opatření jde ruku v ruce nutnost pomoci přetíženým zdravotníkům a ostatním dobrovolníkům, kteří již několik měsíců pracují téměř bez přestávky. Proto hned jak se objevila na sociálních sítích výzva Nemocnice Znojmo týkající se nedostatku dobrovolníků, pomáhajících a ulehčujících zdravotníkům náročnou práci v Očkovacím centru, neváhali Orli ani minutu a přišli s nabídkou pomoci.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nemocnice Znojmo již aplikovala více jak 30 000 dávek vakcíny. Dosud očkovala více jak 780 osob za den, tento týden přechází na 12-hodinový denní provoz s kapacitou 1100 naočkovaných osob za den. Tento vysoký počet denně naočkovaných klientů klade velké nároky nejen na logistiku, ale také na personál.

“Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni.“

Martin Pavlík (ředitel Nemocnice Znojmo)

V rámci dlouhodobé spolupráce a podpory Nemocnice Znojmo se tak Orli od pondělí 31. května aktivně zapojili jako pomocný personál, a pomáhají tak zdravotníkům a dalším dobrovolníkům v jednom z očkovacích center pro Jihomoravský kraj ve Sportovní hale Dvořákova ve Znojmě.

V týdnu se na administrativních pozicích vystřídají všichni hráči A-týmu a pomohou zajistit plynulý provoz centra s minimální čekací dobou pro příchozí zájemce o očkování.

„S touto iniciativou přišla sama kabina, za což patří hráčům velký respekt. Věříme, že i my tak můžeme přispět k rychlému návratu do normálu, ale hlavně ulehčíme a umožníme trošku vydechnout zdravotníkům a ostatním dobrovolníkům, kteří jsou v plném nasazení již mnoho měsíců. Jak doufáme, situace se již bude jen zlepšovat a všichni se spolu zase uvidíme při zápasech Orlů přímo na stadionu," věří manažer klubu Petr Veselý.

„Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni, ale nabídka koresponduje s úzce navázanou bilaterální spoluprací. Očkovací centrum je zaběhnuté, nicméně provoz klade čím dál větší nároky na personální obsazení. Nabídka pomoci přišla v době, kdy se navyšuje kapacita očkování na maximální možnou, takže jsme neváhali ji přijmout,“ komentuje Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Ta v tuto chvíli naočkovala nejvíce klientů ve věkové skupině 70-74 let. Zájem Znojemska o očkování centrum bezproblémově zvládá, čekací doby na termín očkování jsou v tuto chvíli minimální. „Nyní se hlásí zájemci o očkování průběžně, se spuštěním věkové skupiny pro očkování 35+ se během jednoho dne přihlásí i 1600 osob. Čekací doba na termín je nyní opravdu minimální. Ke zlomu dojde v průběhu čtrnácti dnů, kdy se začnou podávat druhé dávky vakcín, čímž se sníží počet podání prvních dávek,“ uzavřel Pavlík.