Orli odstartují EBEL v Záhřebu

SO 10. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Den s velkým písmenem D přichází. Již jen několik málo hodin zbývá do chvíle, v níž znojemští hokejisté vyjedou ke svému prvnímu utkání Erste Bank Eishockey ligy. V úvodním kole soutěže měli Orli díky lichému počtu účastníků volno, druhé kolo je zavede na horký led v chorvatském Záhřebu. Jak si povede Znojmo ve své premiéře na mezinárodní scéně? Zápas živě vysílá od 17:30 hodin stanice HRT2, o možnostech jeho sledování vás budeme informovat, rovněž pro vás bude připraven textový on-line přenos.

Představení soupeře

KHL Medveščak je druhým nejmladším účastníkem Erste Bank Eishockey ligy. Ambiciózní klub z Chorvatska se poprvé objevil v soutěži roku 2009, od té doby se pravidelně umisťuje na osmém místě tabulky po základní části, které klubu zajišťuje účast v play-off.

Mužstvo pod vedením kanadského trenéra Martyho Raymonda udrželo i pro tento ročník své největší hvězdy. V klubu zůstali jak nejproduktivnější hráč Záhřebu v loňském roce Ryan Kinasewich, tak například zkušený bek a zároveň kapitán Alan Letang. V brankovišti již druhou sezónu kraluje Robert Kristan, záda mu bude krýt Michael Ouzas.

Do hokejového letopočtu 2011/2012 vstoupil Medveščak těsnou porážkou v Linci 3:2. Góly chorvatského týmu vsítili Kinasewich a v poslední minutě utkání Naglich. Záhřeb se musel obejít bez několika svých opor, především v bráně citelně chybí slovinský reprezentant Robert Kristan, jenž se zotavuje z operace kolene. Útok je oslaben o jedny ze svých největších hvězd Joela Prpice a Kanaďana Franka Banhama, v obraně schází další obrovitý Kanaďan s chorvatským pasem Sasha Pokulok.

Z kabiny Orlů

Znojmo se na svůj vstup do EBEL svědomitě připravuje. Přípravné období zakončili Orli vítězstvím 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Jihlavy. Ve vyrovnaném utkání se v základní hrací době gólově prosadili Peter Pucher, čerstvá posila David Hájek a Jan Šeda, jediný nájezd proměnil Vladimír Říha.

Do znojemské brány se v Záhřebu postaví Ondřej Kacetl

Trenérskému duu Karel Soudek a Martin Stloukal dělá vrásky na čele rozsáhlá marodka. Menší zranění trápí Jana Trojana a Jana Lattnera. „Honza Trojan má naražená záda či spíše pozadí, Lattner má nějakou bouli na noze,“ vyjmenovává trenér Soudek. Větší problémy trápí Jiřího Berouna, který dle kouče pravděpodobně do úvodu ligy nezasáhne. Otazník nadále visí nad startem obránce Martina Škadry. O tom, kdo bude strážit orlí svatyni v Záhřebu, je již rozhodnuto. „Pokud se nic nestane, tak jako jednička nastoupí Ondra Kacetl,“ zní ze znojemské kabiny.

S chorvatským týmem se setkají Orli poprvé, co očekávat od soupeře? „Přivítá nás určitě bouřlivá atmosféra. Bude to těžký zápas, ale to bude s každým soupeřem,“ je si vědom před dalekou cestou za prvními ligovými body Karel Soudek.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Viktor Trilar (SLO), Peter Gebei (HUN)
Čároví: Damir Rakovič (SLO), Balázs Kovac (HUN)

Sestavy z posledního utkání

KHL Medveščak: Ouzas - Letang, Waugh, Zanoski, Brine, Rajsar, MacAulay, Delmore, Kinasewich, Day, Morency, Sertich, Sandrock, Kanaet, Naglich, Kostović, Šijan, Blagus, Lazić.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Latner, Pláněk, Stehlík, Bořuta, Vosátko, Hájek, Štach - Havlík, Beroun, Pucher, Kanko, Lattner, Šeda, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Říha, Haman, Podešva.

Další zápasy 2. kola

Vienna Capitals - LIWEST Black Wings Linz