Orli hlásí první posily, zůstávají Tomas i Pucher!

Aktuální zprávy
PO 2. 5. 2016
Kádr znojemských hokejistů pro nadcházející sezónu dostává stále zřetelnější obrysy. Orli se dohodli na nových smlouvách s útočnými tahouny Romanem Tomasem a Peterem Pucherem. Přichází také první dvě posily, obránce Dalibor Řezníček ze Zlína a útočník Michal Vodný z Olomouce.

Po předchozím oznámení novinek v obranných řadách nyní nabývají jasnější podoby také ostatní posty. „Budeme začínat sezónu se stejnou brankářskou trojicí jako v loňském roce, tedy Patrik Nechvátal, Tomáš Fučík a Jindřich Pacl,“ upřesňuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. Jan Lukáš, který přišel jako výpomoc pro play-off, bude v nadcházejícím ročníku působit v Mladé Boleslavi.

Roman Tomas nastřílel v základní části a play-off uplynulé sezóny 34 branek

Už jistou pětici Lakos, Šulák, Lattner, Stehlík, Biro v obranných řadách doplní Dalibor Řezníček. Čtyřiadvacetiletý bek má ve svém věku na kontě už přes 300 utkání v extralize, před dvěma lety získal se Zlínem titul a následně si vyzkoušel i Ligu mistrů, v níž budou Orli v novém ročníku působit.

„Věříme, že Dalibor zacelí díru po odcházejícím Antonínu Bořutovi. Je to velmi kvalitní defenzivní bek, kterého jsme tady v klubu potřebovali,“ podotýká Dočekal. „Dále jednáme o příchodu kvalitního zahraničního obránce a také jednoho mladého beka z Česka, tak abychom do sezóny vstupovali s osmi obránci,“ dodává sportovní manažer.

Skvělou zprávou pak je, že nové smlouvy ve Znojmě podepsala dvojice zkušených slovenských útočníků Roman Tomas a Peter Pucher. Oba patří dlouhodobě k nejproduktivnějším hráčům mužstva, Tomas se s 11 brankami stal nejlepším střelcem uplynulého play-off, Pucher zase obhájil pozici nejlepšího nahrávače mužstva.

Michal Vodný přichází do Znojma z extraligové Olomouce

Novou tváří na jihu Moravy je pak Michal Vodný. Čtyřiadvacetiletý útočník přichází z extraligové Olomouce, v roce 2010 se stal juniorským mistrem republiky ve Zlíně. „Měl by nastupovat právě s Pucherem, Tomasem a vytvářet jim komfort v bránění. Tyto úkoly má velmi dobře naučené ze Zlína i z Olomouce,“ konstatuje Dočekal.

Z dalších útočníků jsou pod smlouvou David Bartoš, Jiří Beroun, Radek Číp, Patrik Novák, Jan Šeda, Marek Špaček a Štěpán Csamangó. „Nabídku od nás dostal i Corey Trivino. Nyní čekáme, jak na ni zareaguje. Jednáme s dalšími čtyřmi až pěti kvalitními útočníky z Česka i ciziny, stejně tak s dvěma mladými hráči na hraně reprezentace do dvaceti let. Chtěli bychom dotáhnout příchod alespoň tří útočníků,“ pokračuje.

V klubu nadále nebudou pokračovat Colton Yellow Horn, který odchází do extraligové Plzně, Martin Podešva si zkusí extraligu ve Zlíně či Třinci. Ondřej Fiala, Ondrej Šedivý a Branislav Rehuš si hledají nové angažmá, končí také Jindřich Abdul.

„Sice odešlo dvanáct hráčů, ale je potřeba si uvědomit, že mnoho z nich jsme přivedli až v průběhu sezóny nebo před play-off jako výpomoc. Strategie klubu bude stejná jako v uplynulé sezóně, trh s hráči budeme i nadále bedlivě sledovat. Navíc jsme znovu připraveni před play-off přivést kvalitní posily,“ uzavírá Dočekal.

Aktuální kádr Orlů pro sezónu 2016/2017

Brankáři: Tomáš Fučík, Patrik Nechvátal, Jindřich Pacl.
Obránci: Marek Biro, André Lakos, Jan Lattner, Dalibor Řezníček, Jakub Stehlík, Libor Šulák.
Útočníci: David Bartoš, Jiří Beroun, Štěpán Csamangó, Radek Číp, Patrik Novák, Peter Pucher, Jan Šeda, Marek Špaček, Roman Tomas, Michal Vodný.