Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli doplatili na své chyby

Orli doplatili na své chyby

L i b e r e c - S pouhým jedním bodem se vrací Orli z města pod Ještědem. Utkání přineslo kvalitní, útočný hokej, ale znojemský tým, jako už mnohokrát předtím, doplatil na to, že není schopen důsledně potrestat soupeřovy chyby. Zato protivník bývá v tomto úspěšnější. „Prohráli jsem si to sami, udělali jsme dvě chyby, dostali jsme dva góly,“ je si vědom znojemský obránce Radim Bičánek, jenž vstřelil druhý gól, který zajistil Znojmu zisk alespoň jednoho bodu.
Od začátku sezóny měli Orli problémy s obrannou hrou, zdá se, že snad nastal malý posun k lepšímu, přesto při jejich čtyřminutové přesilové hře, která se jim naskytla po krvavém zranění nosu Baruse, na jejím konci inkasovali. Naopak se dokázali ubránit dvojnásobné přesilové hře Bílých Tygrů. „Obrana už vypadá trochu líp, ale stejně jsme nevyhráli. Přijeli jsem sem udělat tři body, takže nemůžeme být spokojeni,“ smutně krčí rameny urostlý zadák, „Liberec nebyl lepší, byl to oboustranný útočný hokej, měli asi víc štěstí.“

V utkání bylo vidět mnoho pěkných šancí, ale jejich zužitkování vázlo. Chvíli poté, co vstřelil Havlát první gól, stál znovu sám před Hniličkou, ten ale jeho střelu vyrazil. Když bylo Znojmo ve vedení 2:1, mohlo si jej několika slibnými akcemi pojistit dalším gólem. Parádní kousek předvedl Eliáš v prodloužení. Vyhrál vhazování ve středním pásmu, puk si posunul za všechny liberecké hráče a sám ujížděl na tygří klec. Nedal. Je zřejmě potřeba hodně trpělivosti, aby Znojmo konečně své „tutovky“ dávalo. „Šance jsme měli, neproměnili jsme je, oni dali a takhle to dopadlo, takže musíme zas v neděli doma,“ hledí již dopředu Bičánek.

Související články

Reportáž
pá 29. 10. 2004

Tygři utrhli body v prodloužení

Naši soupeři
čt 28. 10. 2004

Orlím zrakem: 18. kolo LIB - ZNO

Fotoreportáž
so 30. 10. 2004

Fotografie z utkání proti Liberci