Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli budou odvracet vídeňský mečbol. Vrátí sérii před domácí publikum?

Orli budou odvracet vídeňský mečbol. Vrátí sérii před domácí publikum?

Páté čtvrtfinále je na spadnutí! Orli odjíždějí do Vídně bojovat o prodloužení série. Úvodní buly bude vhozeno v pátek v 19:15.

Jihomoravané se přesouvají do Vídně za nepříznivého stavu série 1:3, když v posledním domácím utkání ztratili výhru až v poslední třetině. Po čtyřiceti minutách totiž vedli 2:0. Rakušanům tak stačí jediné vítězství k postupu do semifinále. Pozitivní zprávou zůstává návrat útočníka Anthonyho Lucianiho do sestavy. Právě on vstřelil v úterý jediné dvě branky Orlů.

„Je to play-off. Už jsme tam vyhráli, tak proč bychom nemohli znovu? V úterý byla výhra dost blízko. Ukazujeme, že jsme s Vídní schopni hrát. Věřím, že tu sérii ještě vrátíme do Znojma.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Zajímavosti

  • Vídeň vyhrála sedm domácích zápasů v řadě. Orli zde zvítězili naposledy na začátku listopadu loňského roku.
  • Se sestav se vracejí znojemský Nicolas Hlava a vídeňský Philippe Lakos, kteří si odpykávali dodatečné tresty za zákroky z druhého čtvrtfinále.
  • Čtvrtfinále v rakouské metropoli zatím příliš netáhne. První utkání navštívilo 3400 diváků, druhé o 650 fanoušků víc. Kapacita haly je přitom více než 7000 míst.
  • Vídeňský Chistopher DeSousa je nejproduktivnějším hráčem play-off. Ve čtyřech duelech dal Orlům pět branek a na stejný počet přihrál.
  • Jihomoravany bodově táhne trio cizinců: Allan McPherson (0 + 5), Mikko Vainonen (2 + 2) a C.J. Stretch (1 + 3).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#29 Tripimir Piragic, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Vainonen, Tejnor, Stehlík, Lattner, Kruckovyč, Sedlák, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Novák, Luciani – Oščádal, Bulín.
spusu Vienna Capitals:Lamoureux – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen, Birnbaum – Olden, Holzapfel, Wukovits – DeSousa, Vause, Romig – Nödl, Nissner, Schneider – Bauer, Großlercher, Kittinger.

Související články

Reportáž
pá 22. 3. 2019

Orli podlehli Vídni, sezóna jim končí