Orli budou odvracet vídeňský mečbol. Vrátí sérii před domácí publikum?

Naši soupeři
ČT 21. 3. 2019
Páté čtvrtfinále je na spadnutí! Orli odjíždějí do Vídně bojovat o prodloužení série. Úvodní buly bude vhozeno v pátek v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jihomoravané se přesouvají do Vídně za nepříznivého stavu série 1:3, když v posledním domácím utkání ztratili výhru až v poslední třetině. Po čtyřiceti minutách totiž vedli 2:0. Rakušanům tak stačí jediné vítězství k postupu do semifinále. Pozitivní zprávou zůstává návrat útočníka Anthonyho Lucianiho do sestavy. Právě on vstřelil v úterý jediné dvě branky Orlů.

„Je to play-off. Už jsme tam vyhráli, tak proč bychom nemohli znovu? V úterý byla výhra dost blízko. Ukazujeme, že jsme s Vídní schopni hrát. Věřím, že tu sérii ještě vrátíme do Znojma.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Zajímavosti

• Vídeň vyhrála sedm domácích zápasů v řadě. Orli zde zvítězili naposledy na začátku listopadu loňského roku.
  • Se sestav se vracejí znojemský Nicolas Hlava a vídeňský Philippe Lakos, kteří si odpykávali dodatečné tresty za zákroky z druhého čtvrtfinále.
  • Čtvrtfinále v rakouské metropoli zatím příliš netáhne. První utkání navštívilo 3400 diváků, druhé o 650 fanoušků víc. Kapacita haly je přitom více než 7000 míst.
  • Vídeňský Chistopher DeSousa je nejproduktivnějším hráčem play-off. Ve čtyřech duelech dal Orlům pět branek a na stejný počet přihrál.
  • Jihomoravany bodově táhne trio cizinců: Allan McPherson (0 + 5), Mikko Vainonen (2 + 2) a C.J. Stretch (1 + 3).