Orli Znojmo Orli Znojmo

Obrany kralovaly nad útoky

Obrany kralovaly nad útoky

V s e t í n - Jedinou branku zápasu ve Vsetíně vstřelil obránce Václav Benák. Byla to již jeho třetí trefa v letošní sezóně, ovšem první vítězná. Rozhodující rána zápasu byla výsledkem spolupráce s elitní dvojicí Uram - Pucher, která palebnou pozici pro Benáka vytvořila. "Podobné přesilovkové kombinace máme už dlouhodoběji zažité, takže to nebyla náhoda. Obránci si mají najíždět na střelu a dneska nám to vyšlo," komentoval šťastný střelec svůj gól po zápase.

-

V zápase kralovaly obrany a brankáři nad útočníky naprosto přesvědčivě. Oba brankáři zaznamenali jedenatřicet zákroků a devět vteřin chybělo k tomu, aby si oba připsali i čisté konto. Takhle se radoval jen Tomáš Duba, pro kterého to byla čtvrtá nula v sezóně. "Brankářům musím vzdát hold, byli v zápase jasně nejlepší," komentoval po utkání ústřední muže Milan Kastner. "My jsem se do hry dostali až ve třetí třetině, před tím se nám moc nevedlo," dodal. To potvrdil i Václav Benák: "Nemohli jsme se dostat do tempa, domácí na užším kluzišti dobře brzdili naši rozehrávku. My jsme tým, který si zakládá na útoku a když se nám dlouho nedařilo dát branku, znervózněli jsme."

Právě fakt, že Orli stále čekali na branku, byl tím hlavním rozdílem oproti pátečnímu duelu s Litvínovem. "Tam jsme dali rychle gól a hráli jsme ve větší pohodě, z toho vyplynuly i další šance. Dneska jsme Biegla rozchytali do reprezentační formy a pak už to bylo hodně upracované, nedokázali jsme proměnit žádné šance." Že by se na těžkopádném herním projevu podepsal i náročný program, však Václav Benák nepřipouští. "Takové to je každý rok, zápasů je hodně a pro každého stejně."

Podle Milana Kastnera má každý tým na podobný útlumový zápas nárok: "V pátek jsme hráli hodně nahoře, padaly nám góly, dneska ne, ale to se stává. Za dané situace jsme se dvěma body velmi spokojeni."

Související články

Fotoreportáž
po 1. 12. 2003

Vsetín vs. Znojmo ve fotografiích