O zisku dvou bodů rozhodla lepší muška v nájezdech

Aktuální zprávy
ÚT 28. 11. 2006
Z n o j m o - Další nervák připravili Orli svým fanouškům v zápase s Kladnem. Ani jeden tým si nevytvořil větší náskok, skóre se měnilo jako na houpačce. Znojmo si nakonec zaslouženě připsalo dva body za více proměněných samostatných nájezdů. Jako už několikrát v této sezóně, byl i tento zápas koncertem Jiřího Dopity. Na dva góly přihrál, jeden sám vstřelil. Brankář <b>Jiří Trvaj</b> byl i přes vítězství po zápase nespokojený, mrzelo ho hlavně moc obdržených gólů: „Z tohoto zápasu celkově nemám dobrý pocit. Nejsem spokojen se svým výkonem. Vždycky si vyčítám všechny góly, které dostanu.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Trvaj si mohl poprvé v sezóně vyzkoušet odchytat samostatné nájezdy po prodloužení. V těch předchozích, při jeho zranění, stál v brance Tuček. Neměl ale obavy, protože Znojmo nájezdy umí. „Věřil jsem klukům v nájezdech, protože i Vítkovicím dali hodně gólů,“ prohlásil s klidem Trvaj. Těžko mu bylo po vedoucím kladenském gólu, který padl sedm minut před koncem normální hrací doby. „Třetí gól dali dost pozdě, ale zaplaťpánbůh za vyrovnání. Kluci dneska dřeli celý zápas a věřil jsem, že to dotáhneme alespoň na remízu, že tam ještě něco dáme,“ dodává s úlevou znojemský gólman.

Vypadá to, že by znojemská krize mohla být zažehnána. Důvody zlepšených výkonů vidí Trvaj jednoduché: „Začali nám padat góly. Nehrajeme nějak jinak, vždycky šlapeme na sto procent. Rozdíl je jenom v tom, jestli nám tam něco spadne.“

foto/
≡ Vítězné gesto Pavla Selingra po posledním nájezdu
Útočník Pavel Selingr zvedl v zápase ruce do vítězného gesta celkem třikrát. Pěknou střelou po Dopitově přihrávce skóre utkání otevřel. Pokračoval excelentním zakončením nájezdu blafákem do bekendu a rozhodujícím nájezdem ho i uzavřel. „Dnešní zápas patří k vydařeným, dal jsem tři góly, vyhráli jsme, takže jsem spokojený,“ vyjadřuje své pocity po utkání.

V povedeném duelu mu ale jeden moment udělal kaňku na dušičce: „Při třetím kladenském gólu mi bylo hodně úzko, byl jsem přímo u Patery, byla to moje chyba. V té chvíli mi bylo hodně blbě,“ přiznává. Bohatě to ale odčinil jako střelec posledního samostatného nájezdu. Ležela na něm tíha odpovědnosti. „Kladno vedlo, museli jsme dotahovat, padlo to na mě, že jsem musel dát. Blafák do bekendu mám nacvičený, dělám to automaticky, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel,“ komentuje parádní zásah do Orctovy sítě. Když série tří nájezdů o vítězi nerozhodla, opakovali exekuci úspěšní střelci znovu. „Při druhém nájezdu jsem čekal, co mi ruce udělají a vyšlo to mezi nohy,“ popisuje Selingr svůj vítězný gól. A hned prozradil, že ještě neukázal celý svůj arsenál: „Mám asi tři nebo čtyři varianty nájezdů, zkouším je na tréninkách a snažím se je zdokonalovat.“

Po osmadvacátém kole jsou Orli na devátém místě, ale rozestupy jsou tak malé, že každé odehrané kolo tabulkou zamíchá. Brankář Trvaj je si obrovské vyrovnanosti letošní extraligy vědom a na úspěšný postup do play-off má snadný recept: „Zápasy jsou vyrovnané, výsledky jsou vyrovnané, tabulka je vyrovnaná, kdokoliv kdykoliv může kohokoliv porazit. Musíme se snažit bodovat v každém zápase. Nedívám se na postavení v tabulce, musíme hrát a bodovat. A taky někdy i venku.“