O posun v tabulce budou Orli bojovat s Třincem

ST 26. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli dokázali v úterý po téměř dvou letech zvítězit v pražské O2 aréně, nyní je však čeká další velmi důležitý zápas. Do Hostan arény ve čtvrtek zavítá mužstvo HC Oceláři Třinec. Domácí na svého soupeře ztrácejí pouhé dva body a případná výhra v základní hrací době by je posunula minimálně na desátou příčku zaručující předkolo play off. Napínavý duel začne netradičně v 17:00 a vysílat jej bude ČT2.

Třinečtí Oceláři sehráli po reprezentační přestávce celkem pět zápasů a pouze v jediném nebodovali s celkovým skóre 17:16. V sérii tří utkání doma dokázali porazit takové celky jako Plzeň nebo Slavia, kde vteřinu před koncem zajišťoval prodloužení útočník Peterek. Domácí poté zvítězili na nájezdy. V minulém kole dokázali vydolovat remízový bod na ledě vedoucího celku Vítkovic za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.

Znojmo a Třinec se v této sezóně utkali již dvakrát. Zatím vždy zvítězil domácí celek a vždy padlo velké množství branek. Orli nejdřív v prvním zápase zvítězili vysoko 6:3, v druhém vzájemné střetnutí dokázali smazat náskok soupeře z 0:3 na 3:3, ovšem vlastní nedisciplinovaností o možný bodový zisk přišli. Třinec dvěma využitými přesilovkami v 56., resp. 58. minutě rozhodl o tom, že všechny body zůstanou ve Werk aréně.

Hlavní kouč Ocelářů Antonín Stavjaňa se může spolehnout především na útočné trio Jiří Polanský, Jan Peterek a David Květoň. Nejproduktivnější hráč Třince Polanský nasbíral v 27 zápasech 28 bodů za 12 branek a 16 asistencí. Zároveň je také nejlepším střelcem týmu. Jeho parťák Peterek má ze stejného počtu utkání o čtyři body míň, s 18 asistencemi je však nejlepším nahráčem moravského celku. Květoň odehrál jen 22 zápasů, i tak si drží úctyhodnou bilanci 21 bodů za 11 branek a 10 přihrávek.

Znojemští orli z posledních 13 zápasů jen dvakrát nebodovali a pomalu postupují tabulkou vzhůru. Na Třinec jim schází pouhé dva body a případná tříbodová výhra by je při troše štěstí mohla posunout až na osmé místo tabulky. Avšak minimálně o jednu příčku by si polepšili. "Na tabulku nekoukáme, soustředíme se vždy jen na nejbližší zápas," říká rezolutně trenér Orlů Radim Rulík. Třinec má ofenzivně velice dobře laděný tým, takže je těžké odhadnout vývoj utkání. V každém případě chceme hlavně dobrou hrou pobavit diváky," dodává.

Zatímco domácí tým bude postrádat pouze zraněného Tesaříka, hostující celek je ve zcela jiné situaci. V jejich kabině se objevil chřipkový virus a start několika hráčů je v ohrožení, hlavně Čechmánka s Květoňem. "Stoprocentně to zatím nevíme. Podobné problémy má i pár dalších hráčů, ale musíme počkat, jak to bude vypadat ve čtvrtek ráno. Snad nebude tak zle," věří Stavjaňa.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Rýgl, Bičánek, Švrček, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - J. Svoboda, Meidl, Čachotský - Kucharczyk, R. Procházka, Demel

HC OCELÁŘI TŘINEC: Vojtek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec, Kania - Kanko, D. Moravec, Polák - Balej, Polanský, Kováčik - Tomík, Peterek, Martynek - Pánik, Piecha, Hampl

Ostatní zápasy 27. kola