Brankářské duo Groh a Žajdlík ve Znojmě přidá další sezónu

Aktuální zprávy
NE 28. 5. 2023
Kádr Orlů pro prvoligovou sezónu se pomalu začíná rýsovat. Prozatím byly oznámeny posily na útočných postech. Nastal však čas pro představení maskovaných mužů. V minulé sezóně jimi byli Matěj Žajdlík a Dominik Groh. V té očekávané tomu nebude jinak.

V loňském ročníku vytvořili tito dva gólmani výbornou a jistou dvojici. Díky tomu si zachytají i v CHANCE lize. Oba brankáři mohli mít radost. Vybojovaný postup, získaný titul i skvělé individuální statistiky. V sezóně odchytali totožně po sedmadvaceti utkáních. V základní části si drželi skvělou procentuální úspěšnost nad 93%. Stali se tak jasně nejlepšími gólmany druhé ligy. „Jsem rád, že zde zůstali oba brankáři. Měli skvělý přístup, panovala mezi nimi zdravá soutěživost a doufáme, že budou stavebními kameny týmu," konstatuje hlavní trenér Jiří Beroun.

Matěj Žajdlík - čtyřiadvacetiletý rodák z Turnova, posílil znojemské mužstvo před loňskou sezónou. Již od počátku ročníku se ukazovalo, že Orli nebudou muset mít strach o nejistotu v brance. Zmíněné průměry nad 93% a 1,47 obdržených gólů na zápas byly jasně poukazující. Svými výkony oslovil i prvoligový Vsetín, kde při problému na pozici gólmana odchytal tři utkání. Také si udržel vynikající bilanci 92,9% úspěšnosti zákroků.

Mimo loňské starty v CHANCE lize má celkem v této soutěži odchytaných 95 zápasů a to za Benátky nad Jizerou, které byly také jeho předešlým působištěm. Nyní si však tuto soutěž po roce vyzkouší znovu a to v dresu Znojma.

Logo

Naopak Dominik Groh ve Znojmě zahájí už svoji pátou sezónu. Jde tedy spolu s Tomášem Svobodou o služebně nejdéle sloužícího hráče v orlím kádru. Groh loni prožil také vynikající ročník. Po celou sezónu si držel skvělé průměry ve statistikách. Nejdůležitějším faktem byl vrchol sezóny - play-off. V něm se jeho úspěšnost zákroků vyšplhala až na 95,54% a navíc měl průměr jednoho obdrženého gólů na zápas. Jak v základní části, tak ve vyřazovacích fázích byla tedy ve znojemské brance jistota po všech směrech.

Rodák z Vrchlabí, přišel do Znojma před sezónou 2019/2020 a poukázal na sebe dobrými výkony. Tehdy ještě v mezinárodní EBEL. Od té doby si jej fanoušci oblíbili i díky jeho vítězným show. I tento pětadvacetiletý gólman má zkušenosti s CHANCE ligou. Celkově si ji zahrál dvaatřicetkrát. Naposledy v roce 2021, kdy sezóna ve druhé lize byla vinou koronaviru předčasně ukončena a tak se přesunul do Havířova, kde odchytal třináct utkání.

Logo

„Zatím ještě nevíme, zda-li budeme gólmany mezi sebou znovu pravidelně prostřídávat. Prostor ale dostanou určitě oba dva." dodává Beroun.

Statistiky Matěje Žajdlíka

Statistiky Dominika Groha

NEWSLETTER