Orli Znojmo Orli Znojmo

Nové tváře Orlů – Jan Korotvička

Nové tváře Orlů – Jan Korotvička

Z n o j m o - Oklikou přes Vsetín přišel do Znojma brněnský odchovanec Jan Korotvička. Měl by zacelit mezery po odchodu mladých hráčů po minulé sezóně. Tento třiadvacetiletý univerzální útočník s hokejovou krví doufá, že se v dresu Orlů uchytí a že bude ve Znojmě stabilně nastupovat do bojů v nejvyšší soutěži.
Pochází z hokejové rodiny, děda i otec hráli za brněnské týmy Ingstav a Zetor (dnes Kometa). Otec ho také k hokeji přivedl. Začal v pěti letech v brněnské Kometě, kde působil až do juniorky. Poté hledal tým, ve kterém by mohl hrát juniorskou extraligu, výběr padl na Vsetín. V devatenácti letech se propracoval až do tamního „A“ týmu, ale stále ještě střídavě nastupoval za juniory. Jelikož nebyl dostatečně vytěžován a hrál většinou ve čtvrté řadě, byl uvolňován na hostování do prvoligových týmů v Opavě, Olomouci, Jindřichově Hradci a Třebíči. Kvůli zranění musel před dvěma roky vynechat celou sezónu. Byl nominován do širšího výběru „devatenáctky“ a „dvacítky“, ale vrcholné akce sezóny jej minuly.

Po skončení smlouvy na Valašsku se stal volným hráčem. Ve Znojmě je zatím na zkoušku a jak sám říká, chtěl by se v týmu usadit natrvalo. „Po suché přípravě se bude rozhodovat až na ledě. Uvidím, jestli se budu hodit trenérům do koncepce. Chci se o místo poprat.“ Přestože je univerzální útočník a umí hrát na všech postech, mnoho gólů nedává, ale i to by chtěl změnit. Hokejovým snem, jako u většiny mladých hráčů, je dostat se do NHL.

Je absolventem obchodní akademie, ve studiu pokračuje na Fakultě sportovních studií Masarykovy university v Brně. Má přítelkyni. O šest let mladší bratr také začal hrát hokej, posléze ale spíš inklinoval k divadlu, kterému se věnuje dodnes. Ve volných chvílích se věnuje sportu všeobecně, mnoho času tráví u počítače. Samozřejmě pravidelně sleduje i představení svého bratra v divadle Dialog.