Nicolas Hlava: Tyhle zápasy už se hrají na krev

Rozhovory
PO 18. 2. 2019
Byl to jiný zápas než ty dva dosud odehrané v nadstavbové části letošního ročníku EBEL. Znojmo s Dornbirnem dlouho hrálo bojovný a vyrovnaný duel, který nakonec rozhodlo ve třetí třetině. Výrazně k tomu přispěl Nicolas Hlava, který vsítil pátý gól a bodoval ve čtvrtém z posledních pěti duelů.

Jak hodnotíte utkání proti Dornbirnu? Hosté hráli hlavně na začátku hodně fyzicky a do těla.
Bylo to hodně vyhecované. Pro nás těžký a důležitý zápas. Oni se nás snažili provokovat a dohrávat souboje, ale nás to nerozhodilo.

Těžké utkání jste nakonec rozhodli ve třetí třetině. Podařený večer, je to tak?
Tyhle zápasy už se hrají na krev, je to jako play-off. Musíme udržet nervy na uzdě a bojovat jako jeden tým, což se nám v posledních pěti zápasech docela daří. Když budeme takhle pokračovat, můžeme jen stoupat.

Připsali jste si pátou výhru v řadě, třetí v nadstavbě, v tabulce jste první. Po sezóně jako na houpačce vás to musí hřát…
Hrajeme jako tým, šlapeme jeden za druhého. Víme, o co hrajeme. Chceme se dostat do play-off, to je náš jasný cíl a uděláme pro to maximum.

V posledních zápasech daří i vaší formaci s Erikem Němcem a Davidem Bartošem. Sedli jste si?
Ano, myslím, že nejen hokejově, ale i lidsky. Daří se nám i na tréninku. Je to ale týmová práce, všechny útoky hrají výborně. Jen tak se posuneme dál.

Nyní vás čeká poměrně dlouhá doba bez soutěžního zápasu, další kolo proti Linzi hrajete až v neděli. Nemůže to být problém?
Je to trochu netradiční a do neděle je dlouhá doba. Ale je to takhle nastavené ligou, my s tím nic neuděláme a určitě se přizpůsobíme.