Nezbývá než bodovat a doufat

PO 19. 2. 2007
Z n o j m o - V úterý se uzavře zakladní část hokejové extraligy a Znojemští orli stojí před rozhodujícím úkolem. Znojmo zavítá na led Karlových Varů, kde bude mít poslední šanci na postup do předkola play off, o které bude na dálku bojovat s dalšími čtyřmi týmy. Orli se musí bodově prosadit a zároveň také spoléhat na zaváhání minimálně dvou svých konkurentů v podobě Kladna, Třince, Litvínova a Vítkovic. V případě postupu do předkola by mohl Jiří Dopita zkompletovat 700 odehraných utkání v nejvyšší soutěži. Klíčové utkání začíná v 17:30.

Vzájemné zápasy úterních soupeřů vyznívají lépe pro Energii, která dokázala proti Znojmu vybojovat již sedm bodů. Hru obou celků nejlépe vystihuje fakt, že ve třech dosavadních kláních padlo pouze sedm branek. Karlovarští nejdříve vyloupili Hostan arénu, když zvítězili 2:1 a tři body zaznamenali také doma po výhře 3:0. Orli poté na svém ledě zmírnili nelichotivou bilanci, když po brance Selingra zvítězili 1:0 po prodloužení.

Karlovy Vary nedají hráčům Znojma vůbec nic zadarmo, jelikož stále bojují se Slavii o nejlepší šestku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. Západočeši dokázali v minulých kolech porazit 3:2 Spartu Praha, zvítězili poměrem 5:3 i na ledě Plzně, ale v neděli odjeli bez bodů z Třince, kterému podlehli 1:2, a v tabulce klesli na sedmou pozici.

Svěřenci trenéra Zdeňka Venery se mohou pochlubit druhou nejlepší obranou v lize. Na nízkém ukazateli obdržených branek má největší podíl brankářské duo Sáblík, Mensator. O útočnou hru a střílení branek se letos starají především dva urostlí útočníci Skuhravý a Kumstát. Z vlastního kluziště odešlo mužstvo Karlových Varů s prázdnou pouze pětkrát a nasbíralo doma již 51 bodů.

K poslednímu utkání v základní části nebude moci nastoupit dvojice znojemských útočníků Erat a Svoboda, který po druhém trestu do konce utkání nesmí nastoupit k jednomu mistrovskému zápasu. Energie bude postrádat rovněž dva útočníky Dvořáka a Pecha.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - Tvrdík, J. Svoboda, Meidl - A. Padělek, Haman, Plášek - od 21. navíc V. Říha, od 43. Beroun, Vaškovič

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jan Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Kristek, Kuběna - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, M. Straka, Zaťovič

Ostatní zápasy 52. kola