Neustálé cestování víc stmelí partu. Může nás to jenom posilnit, věří Jan Lattner

ST 15. 8. 2018
První přípravné utkání mají za sebou znojemští Orli. S mistrem české extraligy sice v základní hrací době padli 1:3, chuť si nicméně spravili v prodloužení a samostatných nájezdech. Jak utkání hodnotí Jan Lattner? A jak zvládá cestování na tréninky do Telče? Nejen o tom hovoří v rozhovoru.

První přípravné utkání je za vámi. Jak byste jej zhodnotil?
Abych řekl pravdu sám za sebe, tak prvních osm minut bylo dobrých. Poté jsem ale hodně tavil nohy. Ale na to, že to byl první zápas, tak si myslím, že to z naší strany mělo tempo. Určitě tam byly chyby, které Kometa potrestalo, protože hrála už třetí zápas a je víc rozehraná. Ale myslím si, že to z naší strany nebyl až tak špatný výkon.

Může to být výhoda, že jste hned první zápas hráli proti mistru české extraligy?
Já si myslím, že je super, že jsme hráli proti Kometě. Byl to pro nás ale teprve první přípravák, takže jsme do toho šli s tím udělat co nejméně chyb, hlavně aby si zvyklo tělo na zápasový rytmus. Takže nakonec si myslím, že je úplně jedno, jestli jsme hráli proti Kometě, Třebíči, Jihlavě nebo Spartě. Bohužel v základní části jsme nevyhráli, ale zvládli jsme prodloužení a nájezdy.

Bylo to vaše již třetí derby proti Kometě. Je tam pořád cítit ta rivalita a vypjatost, jako při prvním derby?
Už ne. To první jsem bral tak, že extraliga šla od nás do Brna, takže to bylo trošku vyhrocené. Ale teď už jsem to tak necítil. Určitě jsme chtěli zápas vyhrát, zvládli jsme alespoň to prodloužení a nájezdy, ale já už to beru jako každé jiné utkání. Jdu do toho na sto procent a chci ten zápas vyhrát.

Co říkáte na soupeře, se kterými se potkáte v přípravě?
Je to vesměs všechno extraliga, takže určitě kvalitní soupeři. Sám ale nevím, co od toho pořádně čekat, protože já extraligu moc nesleduji. Uvidíme až v samotných zápasech, jestli bude hrát nějaký tým z ofenzívy, nebo z defenzívy.

Do hry se dostala nová pravidla. Rozhodčí několikrát za zápas vylučovali kvůli zastrčeným dresům v kalhotách...
Rozhodčí mi říkali, že to bude platit i pro nás v EBEL. Abych ale řekl pravdu, tak to škodí hře. Každou chvíli je nějaké vyloučení. Bude to strašně kouskovat hru. Nejde to prostě pokaždé uhlídat, jestli máte správně zastrčený dres v kalhotách. Já si myslím, že tady tohle bude škodit hokeji.

Měli jste k těmto změnám nějakou přednášku před utkáním?
Neměli. Až v den zápasu byl mítink pro celou EBEL, náš trenér tam byl, takže až přijede, tak nás bude určitě informovat.

Určitě je výhodou si tyto tresty zažít již v přípravě, takže na sezónu byste na to měli být již připravení...
Pokud budou pravidla stejná i u nás v EBEL, tak se na to dá určitě zvyknout. Je to jenom v nás, musíme si to hlídat.

Co říkáte na dojíždění na tréninky do Telče?
Abych řekl pravdu, tak když jsme přijeli na zápas do Brna a uviděl jsem to hřiště, tak jsem si říkal, že to bude zajímavé. V Telči je malé hřiště a když jsme přijeli na Kometu, tak tam to bylo oproti Telči letiště.
V Telči je ale výborná tréninková hala, trénuje se tam opravdu dobře. Dojíždíme tam ráno, máme tam trénink, po něm oběd a poté jedeme zpátky. Když máme další den znovu trénink, tak si tam necháváme věci.

V tom vedru musí být to cestování dost úmorné...
Je pravda, že teď nám jeden den nešla v autobuse klimatizace, takže venku bylo třicet tři stupňů a v autobuse bylo nějakých čtyřicet (smích). Ale dalo se to zvládnout a já si myslím, že nás to akorát posilní.

Každý zápas teď budete hrát někde jinde...
Jeden zápas nás čeká v Telči, pak hrajeme v Hradci Králové, ve Zlíně a pak máme turnaj. Soutěž budeme začínat také venku, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Nebojíte se trošku toho startu ligy, že vlastně nebudete mít žádný domácí zápas?
Jedeme ven a z venku se ty body budou vozit těžko. Ale myslím si, že na to budeme dobře připravení. Naše tréninky v Telči si myslím, že nás jenom posilní. Věřím, že na tom budeme jenom získávat.

Může to neustálé cestování ještě víc stmelit tým?
Určitě. Jsme daleko víc pohromadě, takže z tohoto hlediska je to určitě dobré. V autobuse hrajeme karty a je zábava. Je tady spousta nových hráčů, takže se s nimi můžeme krásně seznámit.