Nenechali nám ani chvíli oddechu, chválil lídra ligy Ondřej Fiala

Aktuální zprávy
SO 14. 2. 2015
Orli v prvním nadstavbovém zápase na domácím ledě sehráli vyrovnanou partii s vedoucím celkem EBEL Red Bullem Salzburg. Na body to však nestačilo, hosté si takticky vyspělým a zodpovědným výkonem došli pro vítězství 2:1. "Musíme se takové zápasy naučit otáčet," věděl po utkání útočník Ondřej Fiala.

Pátečnímu zápasu na znojemském ledě nechybělo téměř nic. Hezké góly, tvrdé střety, emoce, bitka na ledě i dramatický závěr do poslední minuty. Zkušený soupeř ze Salzburgu v něm uhájil těsné vedení a pojistil si první místo v tabulce. "Oni mají výborný tým. Rychle k nám přistupovali, nenechali nám ani chvíli oddechu a dokonale si nás přebírali," popisoval Ondřej Fiala, po jehož nahrávce vsítil v závěru první třetiny jediný znojemský gól Peter Pucher.

Ondřej Fiala asistoval na jediný gól Orlů v zápase

"Zápas jsme nezačali nejlíp, ale myslím, že postupně jsme se do toho dostali a měli i šance, jenže bohužel víc než jednu jsme nedokázali proměnit," litoval útočník Orlů. Znojmo sice dle oficiálního počtu střel soupeře přestřílelo 31:28, hráči Red Bullu ale často měli na hokejkách stoprocentní šance a Chris Holt v brance Orlů čelil několika samostatným nájezdům. "Salzburg už v základní části ukázal, že letos patří k nejlepším týmům v lize. Ale v první šestce jsou kvalitní všechny týmy a my se musíme naučit takové zápasy otáčet," upozornil Fiala.

Ten tentokrát nahradil absentujícího Adama Havlíka na křídle druhé Pucherovy formace s Ondrejem Šedivým. Nová spolupráce přinesla nejen jedinou branku Orlů, ale i několik dalších šancí. "Tyhle věci se běžně stávají. Někdo ze sestavy vypadne, jiný hráč ho nahradí. Je jedno, jestli hrajete ve druhé nebo čtvrté pětce. V neděli to může být zase jinak," věděl sedmadvacetiletý Fiala.