Orli Znojmo Orli Znojmo

Návrat finské skály! Do Znojma míří Mikko Vainonen

Návrat finské skály! Do Znojma míří Mikko Vainonen

Znojemské obranné řady dostávají výraznou posilu. Posilu s mezinárodními zkušenostmi, která už ve Znojmě v sezóně 2018/19 působila a patřila v mezinárodní EBEL k pilířům zadních řad. Přichází juniorský mistr světa Mikko Vainonen!

Vainonen to v Nevoga aréně dobře zná, za Znojmo nastupoval ve větší části ročníku 2018/19, kdy ve 33 zápasech nasbíral 8 branek a 13 asistencí a zejména v play-off patřil k vůdčím postavám mužstva. Uplynulou sezónu strávil také v bývalé EBEL, tentokrát v dresu Dornbirnu. Nyní podepsal smlouvu ve Znojmě a k mužstvu se připojí příští týden v úterý.

„Není tajemstvím, že jsme posilu do obrany sháněli, zejména poté, co z týmu ze zdravotních důvodů vypadl Roman Čermák. A v současné situaci nejen u nás, ale v celé Evropě, jsme preferovali někoho, kdo to ve Znojmě zná. Mikko byl rád, když jsme se ozvali, a během dvou dnů se rozhodl. Potřebuje si jen zařídit nějaké věci doma ve Finsku a v úterý přiletí do Česka," vysvětluje sportovní manažer a hlavní trenér Miroslav Fryčer.

„Očekáváme od něj, že bude patřit k vůdčím postavám mužstva, bude trávit hodně času na ledě. Má zkušenosti, důraz, víme co od něj čekat," dodává.

Vainonen je rodákem z Helsinek, kde hokejově vyrostl, působil ve všech mládežnických reprezentacích Finska, s juniory v roce 2014 získal titul mistrů světa. Tři a půl roku hrál v zámoří v kanadské juniorce a nižší soutěži AHL, v Evropě prošel nejvyššími soutěžemi ve Finsku, Německu a Rakousku.

Statistiky Mikko Vainonena: