Nakročí k finále Znojmo nebo Linz? Pátý duel napoví

PO 21. 3. 2016
Velkou vyrovnanost letošního ročníku EBEL potvrzuje i semifiále. Po čtyřech duelech je stav obou sérií 2:2 na zápasy. Úterní páté zápasy napoví, kdo bude mít blíže k postupu do finále. Velká bitva o třetí vítězství v sérii začne ve Znojmě netradičně v 19:40 před kamerami ServusTV.
» Hvězda soupeře
Marc-André Dorion je kometou letošní sezóny. Kanadský zadák v první formaci Linze sbírá body a zároveň je spolehlivý v defenzivě.

Nedělní gólový thriller na ledě Linze, v němž Orli podlehli svému soupeři 5:7, vyrovnal rekord v počtu branek vstřelených v jednom zápase play-off EBEL. Podstatně větší radost z nedělního večera ale měli domácí, kteří dokázali v kombinované sestavě a navzdory velkému množství oslabení otočit utkání v závěrečných minutách z 3:4 na 6:4 a vedení udržet.

"Byl to bezpochyby náš nejlepší zápas v sezóně. Psychicky nám to nesmírně pomůže, byl to fantastický večer," rozplýval se útočník Patrick Spannring. "V úterý ve Znojmě do toho dáme vše, budeme hrát tvrdě a chceme uspět," hlásí. Jak je zvykem, táhnou Linz dvě produktivní kanadské formace. Ta první s McLeanem a DaSilvou v neděli úřadovala i ve chvíli, kdy byl do konce duelu vyloučen nejlepší střelec Andrew Kozek.

Výkon Orlů měl oproti tomu k ideálu daleko. Neproměňování šancí, neefektivní přesilovky a chyby v obranné hře vedly k sedmi inkasovaným brankám. Přesto sahal český celek po vítězství, zejména kvůli velké nedisciplinovanosti soupeře. "Nebyli jsme důrazní před brankou, to rozhodlo," podotkl obránce Libor Šulák. "Musíme se vrátit ke hře, kterou jsme hráli v předchozích zápasech, a pokrývat hráče před brankou. Patrik Nechvátal chytí jednu dorážku, ale těžko může chytit druhou nebo třetí," dodává.

Utkání v Linzi nedohrál po sérii tvrdých střetů a bitce útočník Roman Tomas, měl by ale být připraven opět naskočit. Ve skvělé formě nadále hraje Colton Yellow Horn, který v 10 utkáních play-off nasbíral už 17 bodů a je suverénně nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Utkání na znojemském zimním stadionu začíná netradičně v 19:40 kvůli přímému přenosu rakouské televizní stanice ServusTV. Zápas bude přenášet také mediální partner klubu Playo.tv. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 16 12 4 3 132:109

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
konečná pozice v tabulce 2. 5.
body 20 16
aktuální forma Linz - Znojmo 7:5
Znojmo - Linz 3:2
Linz - Znojmo 0:3
Linz - Znojmo 7:5
Znojmo - Linz 3:2
Linz - Znojmo 0:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 17 bodů (7 + 10) Olivier Latendresse, 12 bodů (5 + 7)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 8 bodů (2 + 6) Marc André Dorion, 8 bodů (3 + 5)
brankář Patrik Nechvátal (90,1 %) Michael Ouzas (92,7 %)
využití přesilovek 20,1 % 24,8 %
úspěšnost oslabení 81,8 % 85,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragić, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #72 Damir Raković, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Lattner, Bořuta, Biro, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Fiala – Rehuš.
Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Kirchschläger, Mayrhauser – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.