Nadějné mládí do Znojma! Přichází Mikliš a Groh

Aktuální zprávy
SO 18. 5. 2019
Znojmo hlásí další dvě české posily pro nadcházející ročník EBEL. Gólmanský tandem s již dříve potvrzeným Teemu Lassilou vytvoří mladá hvězda posledního druholigového play-off Dominik Groh. Obranu pak posiluje nadějný a důrazný Ondřej Mikliš.

Dominik Groh byl před pár měsíci pro hokejovou veřejnost ještě poměrně neznámým jménem. Poté se ale stal oporou druholigových Moravských Budějovic v senzačním tažení až do finále play-off. Groh přiváděl k zoufalství střelce favorizovaných klubů a výrazně se přičinil o to, že Žihadla do poslední chvíle bojovala o postup do Chance ligy. Teprve jednadvacetiletý gólman už má na svém kontě extraligové starty za Mladou Boleslav, vypomáhal i v prvoligovém Prostějově a Ústí nad Labem.

„Dominik je mladý kluk, kterému uplynulá sezóna výborně vyšla. Počítáme, že se bude dále zlepšovat a bude připraven naskočit ve chvílích, kdy si Teemu Lassila bude potřebovat odpočinout, nebo bude třeba zaskočit," kvituje Grohův příchod trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer.

» Kompletní statistiky Dominika Groha najdete zde

To Ondřej Mikliš má za sebou ve svých třiadvaceti letech i angažmá v pražské Spartě, která si jej ještě jako dorostence vytáhla z rodného Šumperka. V pražském klubu se sice výrazněji neprosadil, s národním týmem ale objel šampionáty do osmnácti i dvaceti let. Z osmnáctek v roce 2014 si přivezl dokonce stříbrnou medaili, v týmu se potkal se současnými hvězdami NHL Jakubem Vránou, Davidem Pastrňákem nebo Pavlem Zachou. V posledních dvou sezónách patřil tento důrazný bek k základním kamenům sestavy prvoligového Prostějova.

„Ondra je mladý kluk, u kterého doufáme, že se ve Znojmě bude chtít ukázat a prosadit. Máme na něj jen dobré reference a sázíme na to, že nebude spokojený s tím, že hraje 1. ligu v Česku za podle mě neodpovídající ohodnocení. Věříme, že se bude chtít poprat o svou šanci a ukázat se na mezinárodní scéně," věří Fryčer.

» Kompletní statistiky Ondřeje Mikliše najdete zde

Oba borci se již připojili k mužstvu a absolvují s ním kompletní letní přípravu. Do finále spějí také jednání s dalšími posilami, o kterých budeme informovat v nejbližších dnech.