Nabádali jsme hráče, ať si víc dovolí, říká Jan Votruba

Aktuální zprávy
ST 15. 3. 2006
O s t r a v a - Nemnoho brankových příležitostí přinesl první zápas čtvrtfinálové série mezi Znojmem a Vítkovicemi. Obranná taktika však nebyla úvodním záměrem Orlů. "Vítkovice nastoupily ve velkém stylu a dostali jsme se do hluboké defenzivy, nebyl to náš záměr," říká trenér Znojma <b>Jan Votruba</b>. Hrdinou úterního zápasu se v 69. minutě stal Zdeněk Ondřej. Sám po levém křídle zavezl puk do útočného pásma, přihrál dozadu na Nikolova a po jeho střele dorazil puk za ležícího Pince. Roli hrdiny ale odmítá. "Hráli jsme perfektně kolektivně a to, že jsem tu rozhodující branku dal já, není vůbec podstatné. Hlavně že jsme vyhráli," říká skromně.

Úvodní zápas čtvrtfinálové série přinesl opatrný hokej, ve kterém měli Vítkovice ze začátku navrch. "Nechtěli jsme hrát takovouhle obranu, ale bohužel Vítkovice nastoupily ve velkém stylu, my jsme měli málo pohybu, a naopak domácí dobře bruslili a přehrávali nás a proto jsme se dostali do hluboké defenzivy," objasňuje Jan Votruba. "Až po inkasovaném brance jsme to museli trochu otevřít. Ta defenzíva nebyla až takový záměr," dodal.

Nebyl jsem nervózní, až jsem se tomu divil.
— Juraj Štefanka
Útočník Juraj Štefanka podobný průběh zápasu očekával. "Vítkovice mě nijak nepřekvapily, v play-off se hraje hlavně na obranu, padá míň branek, takhle to bude vypadat po většinu zápasů."

Zatímco média před začátkem play-off poukazovala na pikantnost souboje Uram - Štefanka, slovenský útočník ve službách Orlů Štefanka před zápasem ani při něm nervózní nebyl. "Nebyl jsme vůbec nervózní, čemuž jsem se až divil. Bral jsem to v klidu, nebyl jsem ani přemotivovaný ani málo motivovaný, takže se mi hrálo dobře," říká Štefanka.

Zdeněk Ondřej
≡ Zdeněk Ondřej
Podobně na tom byli zřejmě i jeho spoluhráči. "Trenéři nám před poslední část říkali, abychom trpělivě čekali na šanci a přesně taková v prodloužení přišla," řekl Zdeněk Ondřej. Spoluhráč Štefanka to potvrdil: "Takto vyrovnaný zápas a hlavně prodloužení je o jedné chybě, takže jsme se snažili hrát klidně, žádný stres. A nakonec jsme to zvládli."

Do druhého duelu by si Juraj Štefanka přál, aby byl k vidění zajímavější hokej. "Doufám že se to změní a diváci uvidí lepší hokej. Ale je to play-off a nikdo nechce prohrát, takže se hraje hlavně na obranu."

Podobný názor má i Zdeněk Ondřej: "Vítkovice to taky nebudou nijak otvírat, bude to zase hodně defenzivní. Myslím si, že se bude hodně rozhodovat v přesilovkách, uvidíme zítra."

Znojmo začalo ve Vítkovicích na čtyři útoky, teprve v průběhu zápasu stáhli trenéři hru na tři řady a zejména v poslední části to pomohlo ke zvýšení tempa. Trenér Votruba připustil, že Orli začali trochu zakřiknutě. "Byli jsme rádi, že jsme ve třetí třetině rychle vyrovnali. Pořád jsme hráčům říkali, ať si víc dovolí, protože si myslíme, že v tom máme sílu, je tady velký plac a máme dobré bruslaře ve hře jeden na jednoho. Bohužel nám ale chyběl pohyb, nevím čím to je, možná trošku nervozitou hráčů, snad to bude zítra lepší."

Do středečního duelu znojemští trenéři žádné změny v sestavě nechystají. "Nemám ještě podrobné informace o tom, jestli tam nejsou mírné šrámy, ale pokud budou všichni hráči v pořádku, tak není důvod nic měnit," zakončil Jan Votruba.