Na tabulku se už měsíc raději nedívám, přiznává Aleš Staněk

Rozhovory
ST 8. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Orli sice nepředvedli v zápase s Litoměřicemi příliš pohledný hokej, avšak přeci jen to byli oni, kdo se po šedesáti minutách hry radoval z vítězství. Jedním ze strůjců výsledku 3:1 byl i Aleš Staněk, který otevřel skóre ve třinácté minutě po spolupráci se svojí druhou formací. „Bylo to takové utrápené vítězství,“ řekl Staněk po duelu týmů z druhé poloviny tabulky. Právě postavení Orlů v tabulce dělá mnohým vrásky na čele, neboť do konce základní části první ligy zbývá pouhých pět kol a Znojmo ztrácí na osmé místo čtyři body.

Po zápase byla na hráčích vidět spokojenost. Není se čemu divit, když celek z Litoměřic porazili 3:1 a připsali si tak do tabulky důležité tři body, které je nechávají ve hře o elitní osmičku. „Mně se hrálo dobře, akorát to bylo dneska takové utrápené vítězství. Naštěstí jsme vyhráli,“ řekl Aleš Staněk, střelec prvního gólu.

⇒  Soustředěný Aleš Staněk (5 + 9)

Výkon týmu nebyl však nijak přesvědčivý narozdíl od utkání v Chrudimi, kde se Orlům nepodařilo bodovat, i přestože předvedl nadprůměrnou hru. „V Chrudimi jsme hráli výborně, ale prohráli jsme o gól. Dneska jsme hráli docela špatně, ale zase jsme vyhráli. Takže raději budeme hrát špatně a vyhrávat, než hrát dobře a prohrávat,“ přiznává s úsměvem na tváři.

„Podlehli jsme tomu, jak byl pro nás ten zápas důležitý. Chtěli jsme urvat tři body za každou cenu a to se asi projevilo i na našem výkonu,“ zdůvodňuje výkon na domácí půdě.

Již delší dobu točí trenéři na ledě jen tři pětky: „Vyhovuje mi to. Každý chce být co nejvíc na ledě. Takto je to v tempu a je to určitě lepší,“ pochvaluje si Staněk.

V útoku bychom jej od začátku sezóny našli po boku Vladimíra Říhy a Adama Havlíka. Právě s prvním jmenovaným se osmadvacetiletý útočník často střídá na vhazování: „My máme na buly domluvené určité signály, akorát nám to zatím moc nevychází,“ směje se. „Vyplývá to ze situace, kde se to vhazuje.“

Při pohledu na tabulku není situace nijak příznivá. Do konce základní části zbývá pět zápasů a Orli se nacházejí na dvanácté pozici se čtyřbodovou ztrátou na elitní osmičku. Důležité budou především nadcházející tři duely, během nichž se Znojmo střetne právě s tabulkovými sousedy. „Já, abych řekl pravdu, tak se na tabulku už měsíc raději nedívám,“ dodává zklamaně.

Ani trenér Karel Soudek prvoligovou tabulku příliš nesleduje. „Moc to nesleduji, protože vím, že musíme bodovat v každém zápase. Hlavně musíme makat na sobě, jak hrajeme a jak bodujeme.“

Znojmu stále chybí tři klíčoví hráči, kteří jsou na marodce. Jsou jimi Martin Podešva, Tomáš Hradecký a obránce Tomáš Klimeš. „Zatím to nevypadá, že by mohli hrát. Jsou tam zranění, která by mohla trvat ještě týden, nebo i dva. Těžko říct. S tím my nic neuděláme,“ ukončuje rozhovor Soudek.