Orli Znojmo Orli Znojmo

Na konci je pozdě honit ztrátu, povzdechl si Radek Haman

Na konci je pozdě honit ztrátu, povzdechl si Radek Haman

Znojmo - Po dobrém startu do soutěže se nad Orly stahují temná výsledková mračna. Těsná domácí porážka s maďarským Fehérvárem mrzí o to víc, že přišla po velmi vyrovnaném duelu, v němž Znojmo dokonce vedlo. Doplatilo ale znovu na situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. „Takové momenty rozhodují zápas a my je nejsme schopni proměnit," litoval po utkání kapitán týmu Radek Haman.

Radku, z ledu odcházíte poraženi a bez bodu. Jak hodnotíte zápas?
Vzhledem k vývoji zápasu je to zklamání, byl to pro nás hratelný soupeř. Měli jsme spoustu přesilovek včetně čtyřminutové těsně před koncem, ale to už je pozdě honit ztrátu a vkrádá se nervozita. Máme hodně šancí, ale nedaří se nám. Prostě nedáme…

V předchozím kole jste inkasovali debakl 1:7 v Grazu. Jak se tým z téhle porážky dostával?
Samozřejmě nemůžeme se vymlouvat, náš výkon tam byl špatný. Měli jsme ale den volna, takže v hlavách to nezůstalo a proti Fehérváru jsme byli odhodlaní jít na led a zvítězit. Proběhly nějaké změny v sestavě, ale byly spíš kosmetické. Sestavily se dvě přesilovkové formace, ty dokonce nějaký gól daly, ale potřebovali jsme víc.

Co tedy zápas s Fehérvárem rozhodlo?
Na můj vkus tam bylo znovu moc vyloučení a oni přesilovky umí. Oslabení čtyři na pět se nám ještě jakžtakž daří bránit, ale ve třech je to horší. A my pak stejnou šanci bohužel neproměníme, když už ji máme. To je asi největší rozdíl. Jinak si myslím, že při hře v pěti tam pár šancí bylo, ale právě momenty jako přesilovky rozhodují zápas.

Už v neděli zajíždíte na led Klagenfurtu, loňského vicemistra a týmu, který zatím ztratil jediný bod. Jak proti nim uspět?
V lize je každý soupeř velmi těžký. Nevím, jestli si někdo myslel, že Maďaři budou lehčí… Jsou to výborní hráči a já aspoň za sebe musím říct, že všechny celky, se kterými jsme zatím hráli, jsou na výborné úrovni. Do Klagenfurtu pojedeme zkusit uhrát nějaké body. Budeme se rvát.

Související články

Zaostřeno na...
st 5. 10. 2011

Orlím zrakem: Petr Kanko vs. Eric Johansson