Orli Znojmo Orli Znojmo

Na jih Moravy zamíří Vítkovice

Na jih Moravy zamíří Vítkovice

Z n o j m o - Po dramatickém souboji v Českých Budějovicích přivítají Znojemští orli v neděli na svém ledě tým Vítkovic. Ostravané jsou momentálně v tabulce Tipsport extraligy hned za Znojmem na 6. místě s 11 body. V pátečním zápase se Zlínem zvítězili 5:4 až v prodloužení, když ještě ve 49. minutě vedli o dvě branky.
V letní přípravě odehráli Vítkovičtí pouze několik přátelských duelů, Tipsport Cupu se neúčastnili. Kádr v létě opustilo několik zkušených hráčů, mezi nimi i kapitán a tahoun týmu David Moravec, který si vyzkouší ruský hokej. Vedení se podařilo do klubu přivést obránce Semana, Kowalczyka a Ficence a útočníky Valu, Hubáčka, Tomáška nebo Míku.

Trenér Ladislav Svozil spoléhá zejména na brankáře Trvaje a první útok ve složení Kaděra – Burger – Krayzel. Právě Roman Kaděra, který pomohl Znojmu do extraligy, se stal novým kapitánem vítkovického mužstva. Dalším hráčem, který oblékal dres Orlů, je obránce Pavel Kumstát, jenž byl v průběhu minulé sezóny vyměněn do Vítkovic za útočníka Melenovského. Vítkovice mají oficiální internetové stránky na adrese www.hc-vitkovice.cz.

Loňské vzájemné extraligové zápasy:

Kolo Utkání       Výsledek
 5. Znojmo – Vítkovice   2:1
 18. Vítkovice – Znojmo   2:1 
 31. Znojmo – Vítkovice   2:2 po pr.
 44. Vítkovice – Znojmo   2:1

Související články

Reportáž
ne 28. 9. 2003

Domácí výhra opět v prodloužení

Aktuální zprávy
po 29. 9. 2003

Uram: Zatím mám víc štěstí