Na Nový rok se Orli poperou o body s prvním Lincem

Naši soupeři
SO 31. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Po třech prohraných zápasech jedou Orli na led Lince, vedoucího celku tabulky. Černá křídla zatím zůstávají jediným celkem, proti kterému se Jihomoravanům podařilo ukořistit vždy plný počet bodů. Znojemští jsou tak jediní v celé lize, které ještě lídr neporazil! Podaří se jim navázat na předchozí úspěchy a dosáhnout tak na kýžené body? Utkání vypukne na ledě oblíbeného soupeře v neděli na Nový rok v 17:30.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Manšaft Černých křídel, která má klub ve znaku, se od sezóny 2002/2003, kdy se stal vítězem soutěže, ještě nedočkal velkého úspěchu. Předloni k tomu měl již slušně nakročeno, ale ve finále neprošel přes Salzburg.

Mužstvo pod taktovkou trenéra Roberta Dauma se nyní drží na první příčce tabulky, kterou obývá prakticky od začátku sezóny. Druhý Salzburg ztrácí na lídra celých deset bodů. Z posledních pěti zápasů si tým ze třetího největšího města Rakouska odnesl celkem sedm bodů. Dva ztratil proti Znojmu a jeden v posledním zápase proti Lublani, kde podlehl po prodloužení.

foto
⇒  Alex Westlund je osmým nejlepším brankářem ligy

Tým Lince se může spolehnout na skvělou obranu, jíž vévodí druhý nejlepší obránce ligy Curtis Murphy (11+18), který má zároveň nejlepší statistiku +/- v celé EBEL. Ani v útoku se trenér Daum nespletl, Mike Oullette , Kanaďan v rakouských službách, je druhým nejproduktivnějším hráčem ligy (14 + 29). Za zmínku stojí jistě i Američan Pat Leahy, Oulettův partner z útoku, s dvanácti góly a dvaceti třemi asistencemi je sedmý nejlepší hráč ligy.

Bránu Černých křídel hájí stálice Alex Westlund, kterému s úspěšností 92% připadá v tabulce ligových gólmanů osmé místo.

Vzájemné zápasy

Ze všech tří duelů, které mezi týmy Znojma a Lince proběhly, se vždy radovali Jihomoravané, což se nepodařilo ani jednomu týmu v lize. V prvním zápase ligy zvítězili Orli poměrem 7:5, ve druhém utkání vsítil jedinou branku zápasu Jarůšek. V posledním zápase opět vyhráli na domácím ledě 4:2, když se v poslední minutě trefil do prázdné brány Havlík.

Z kabiny Orlů

Znojemským hráčům se v posledních pěti utkáních podařilo ukořistit pouze tři body, když v Klagenfurtu prohráli po prodloužení a na domácím ledě porazili Jesenici po nájezdech. V minulém zápase v Záhřebu se Orlům dařilo, až do samého konce to byl vyrovnaný zápas. V poslední minutě, když Medveščak vedl 5:4, se trenér rozhodl odvolat brankáře Kacetla, který musel zastoupit Filipa Landsmana, jehož museli odnést na nosítkách z ledu. Jihomoravanům se však srovnat nepodařilo, naopak domácí tým trefil prázdnou bránu a ustanovil tak skóre na konečných 6:4.

foto
⇒  Aleš Staněk v Záhřebu dvakrát skóroval

Produktivitu Orlů vede Adam Havlík (9 + 15), který se tak je na prozatímním dvacátém osmém místě v tabulce nejlepších hráčů ligy. Na paty mu dýchá Peter Pucher (8 + 14), znojemský navrátilec, kterému tak náleží místo třicáté čtvrté.

V bráně v posledních zápasech dostával příležitost Ondřej Kacetl , který je s úspěšností 89,8 % na čtrnáctém místě tabulky ligových brankářů. V minulém zápase proti Záhřebu však dostal přednost Filip Landsman (89,6 %), který byl ale zraněn a jeho start je tak v utkání proti Linci nejistý.

Marodka týmu k radosti trenérů velice prořídla a neměl by se na ní nacházet nikdo kromě Filipa Landsmana, jehož stav momentálně není znám. Na střídačce tak bude chybět jen Martin Stloukal, hlavní trenér Orlů, který dostal pětizápasový trest v podobě zákazu vstupu na trenérskou lavičku.