Musíme celý zápas předvádět stejnou hru, ví Aleš Sova

SO 5. 10. 2019
V zápase proti Klagenfurtu vstřelil patnácti stou branku Orlů v EBEL. Jak hodnotil Aleš Sova vývoj utkání? A na čem by Znojemští měli zapracovat?

Jste autorem druhé znojemské branky. Zaregistroval jste, že to byla zároveň patnácti stá branka Orlů v EBEL?
O tom vůbec nevím. Byl tam souboj u mantinelu, po kterém Peťa Beránek získal puk. Já jsem si poodstoupil a viděl, jak se na mě dívá, ale ta nahrávka byla nějak ztečovaná. Šlo to ještě na druhého beka, který mi to posunul. Já se to snažil trefit a padlo to tam.

Do třetí třetiny jste vstupovali s vedením 3:0, pak jste ale nechali Klagenfurt během pěti minut dorovnat skóre. Kde byla chyba?
Opakoval se stejný scénář jako v minulém zápase. Vedeme o tři góly, pak se hostující tým snaží nějakým způsobem narušit hru. Rozbít to nějakým vyprovokováním a fauly. Klagenfurt tam měl i nějaké přesilovky. Nemyslím si, že bychom měli strach z výhry nebo se nějak uspokojili a nebojovali dál. Prostě se tam opakují nějaké chyby a najednou se nám celá hra, kterou předvádíme čtyřicet minut, zbortí.

Co tedy do příště zlepšit?
Měli bychom předvádět celý zápas stejnou hru. Je to klišé, ale měli bychom se především poučit, být chytřejší a nepřestávat hrát za jakýchkoliv okolností. Nesmíme se upínat na ten výsledek, ale pořád jít střídání za střídáním. Snažit se dodržovat pokyny a nic nevypustit.

Stejně jako v minulém zápase proti Salzburgu i proti Klagenfurtu rozhodly nájezdy. Vy jste žádný neproměnili. Zaměřujete se na ně během tréninků?
Je to taková loterie. Ten zápas se nějak vyvine a je to padesát na padesát. Je těžké je natrénovat, protože zápasová situace je vždycky jiná něž ta na tréninku. Bohužel, my jsme ty góly nedali, oni ano.

První dvě třetiny to bylo dost vyhecované, tu třetí se hra uklidnila. Přesto jste góly obdrželi právě v poslední části.
Ze začátku to bylo dost rozkouskované. Jak jsem říkal, v té třetí třetině se staly tři podobné chyby a oni jich využili a zápas otočili