Mrzí mě, že nevyhráváme trochu víc, přiznává Mudroch

Aktuální zprávy
NE 25. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Po zápase s karlovarskou Energií panoval v kabině Orlů smutek. Ze zápasu, ve kterém rozhodně nebyli horším týmem, odešli poraženi a bez zisku tolik potřebných bodů. Zvláštní příchuť mělo utkání pro <b>Petra Mudrocha</b>, jenž byl právě z Varů na měsíc zapůjčen: „Byl jsem rád, že jsem mohl proti Varům nastoupit. Je to něco jiného hrát proti mančaftu, do kterého bych se měl za chvíli vrátit.“

Po utkání ale tvrdil, že si pikantnost duelu vůbec nepřipouštěl: „Nemyslel jsem na to, měli jsme v hlavách vítězství, které bychom hodně potřebovali, ale bohužel se nám to nepodařilo.“ Rovněž odmítl roli špiona, který by prozradil nějaké finty na své bývalé spoluhráče: „Neradil jsem. Je tady spousta kvalitních a zkušených hráčů na to, aby věděli, jak a co mají hrát.“ Ve Znojmě se mu podle jeho slov líbí, je spokojen s dostatkem příležitostí, které zde má: „Je to změna a jsem za to rád, protože tady dostávám hodně prostoru, hodně času na ledě. S Radimem Bičánkem si na ledě vyhovíme.“

Obránce Petr Mudroch

I přes patrné zklamání z výsledku byl Mudroch s hrou mančaftu spokojen. „Myslím si, že i dnes i v pátek proti Spartě jsme podali dobrý výkon, ale bohužel dnes se k nám nepřiklonilo štěstí. Kdybychom v první třetině dali dva góly, které jsme měli vyložený, tak by ten zápas vypadal úplně jinak,“ přiznává.

Energie hrála první dvě třetiny opatrně, do útočného pásma se dostávala sporadicky, hlavně v rychlých brejcích. Nakopl je až vedoucí gól ve druhé třetině. „Když Vary zvyšovaly na dva jedna, tak se zvedly, a když zvýšily na tři dva, tak se naše hra rozložila. Chtěli jsme to zlomit, ale nepodařilo se nám ani vyrovnat. Věřili jsme ve vítězství, ale bohužel jsme neproměnili šance, proto jsme prohráli,“ hodnotí obrat v zápase Mudroch.

Orli si dokázali vytvořit místy až drtivý tlak, spoustu šancí ale nebyli schopni proměnit. V cestě jim stál výborný Lukáš Mensator, který několikrát zasahoval v nemožných pozicích. Mudroch taky jeho kvality po zápase ocenil: „Mensator je mladý nadějný, má své kvality a určitě před sebou velkou budoucnost.“