Mohli bychom uspět, doufá junior Jan Koňařík

Rozhovory
PÁ 15. 3. 2013
<em>Znojmo</em> - Znojemský odchovanec, jeden z nejofenzivnějších obránců juniorů. Mimo jiné by se takto dal charakterizovat devatenáctiletý bek Jan Koňařík, který patří k hlavním oporám znojemské juniorské obrany. I když se gólově příliš neprosazuje, pro play-off má jasno. "V kabině navíc máme suprovou atmosféru, myslím, že bychom mohli uspět. Máme jen jeden cíl," hecuje mladý talent.

V sezoně jste uspěli, jak byste ji zhodnotil?
Sezona pro nás byla opravdu dobrá. Měli jsme pár zápasů, kdy jsme museli dotahovat, ale skoro vždy se nám povedlo nějak utkání otočit a play-off je tomu důkazem. Někdo by sice mohl říct, že nám sedí, když musíme dotahovat ztrátu. Nicméně v play off to nesmíme dopustit, protože by se nám to mohlo vymstít.

⇒  Jan Koňařík (3+5)

Jak jste na tom s formou?
Já osobně jsem ve v dobré kondici. Nejsem hráč, který by nějak extrémně vyčuhoval v kanadském bodování, ani po tom nijak moc netoužím, ale za čtyři poslední zápasy jsem měl čtyři body. To je na mě dost dobré. Ale také musím poděkovat spoluhráčům, kteří mi tyto body moc hezky nachystali.

Nevystřílel jste si všechno? Zbylo vám také něco na play-off?
Doufám, že ne. V semifinále bychom chtěli uspět, když se mně podaří něco přidat, budu hrozně rád. Hlavně ale hrajeme jako tým, úspěchy jednotlivců nejsou až tak důležité.

Co tedy základní část, jak na vás působila liga?
Myslím, že jsme si vedli dobře. Dlouho jsme si nemohli zvyknout na dlouhé cestování, kdy jsme nemohli vyhrát venku. Ke konci roku jsme následně chytli vítěznou vlnu, kdy přišlo 8 výher v řadě.

Jaké jsou stadiony venku? Máte nějaký oblíbený a neoblíbený?
Nejvíc se mi rozhodně líbil stadion v Innsbrucku. Jde vidět, že tam mají nádherné zázemí. Ale celkově hrajeme na pěkných stadionech, Vídeň je krásná, Salzburg je také dobře vybavený. Ale samozřejmě jsou i horší.

Který třeba?
Nelíbí se mi v Grazu.

Jak se vám hraje pod Radkem Hamanem?
Pro mě je trenér Haman jednoznačně nejlepším trenérem, pod kterým jsem kdy hrál. Má k nám naprosto skvělý přístup, který jsem nikdy nezažil, nikoho neuráží. Když něco uděláme špatně, dokáže nám vše vysvětlit a promluvit si o tom. V kabině s námi vtipkuje a tak. Ale neříkám, že je úplný kliďas, umí nám připavit i pořádné dusno, když hrajeme špatně nebo neplníme to, co po nás chce. Třeba když jsme mívali řeči na rozhodčí a protihráče. Jde prostě vidět, že za sebou má bohatou hokejovou kariéru.

Zapojuje se někdy s vámi do tréninku i on sám osobně?
Občas jo, např. v takovém „bagu“ nás školí jako za mlada.

Co do play-off? Je ještě potřeba něco dopilovat?
Vždy je co zlepšovat, to platí i u nás. Máme dobrý kádr, navíc se nám vrátili kluci z A-týmu. V kabině navíc máme suprovou atmosféru, myslím, že bychom mohli uspět.