Mladým útočníkům to vedle Eliáše šlape

Aktuální zprávy
ÚT 26. 10. 2004
Z n o j m o - V posledních dvou zápasech nastoupily vedle Patrika Eliáše dvě mladá útočná esa Znojemských orlů. A spolupráce se zkušeným útočníkem se jim oběma velmi zamlouvala. Jak David Ludvík, tak i Roman Erat měli proti Spartě mnoho příležitostí ukázat, že jsou platnými členy týmu. Erat vytěžil ze spolupráce se svým rodákem jediný znojemský gól a Ludvík měl na „lopatě“ jednu z nejdůležitějších šancí, která mohla zlomit další vývoj zápasu. Trefil však levou tyč Břízovy branky. Své neproměněné šance také <b>David Ludvík</b> lituje: „Kdybych místo tyčky dal gól, tak by se Sparta asi začala strachovat o výsledek a celý zápas se mohl vyvíjet třeba jinak.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Průběh zápasu, ve kterém Orli nebyli o tolik horší, jak by mohlo konečné skóre napovídat, hodnotí Ludvík krátce: „První třetinu jsme odehráli velmi dobře, hlavně z obrany. Stačili jsme s nimi bruslit. Ve druhé byla Sparta trochu lepší. Po našich chybách jsme dostali tři góly a bylo vlastně po zápase.“

S výkonem svého týmu je docela spokojen, ale uvědomuje si, že do reprezentační přestávky ještě sehrají zápasy, které budou o pořadí v tabulce rozhodovat daleko více. „Sparta je velmi kvalitní mančaft, doufal jsem, nebo spíš věřil, že bysme mohli zkusit vyhrát, ale pro nás je důležitější připravit se na ty nadcházející zápasy s mančafty, které jsou o pár bodů před náma. Ale letos jsou všechny zápasy těžký, člověk si nemůže vybírat,“ uvědomuje si vyrovnanost letošní výjimečné sezóny.

Mladý útočník dostal šanci hrát vedle jednoho z nejlepších hráčů, kteří se díky výluce v NHL objevili ve znojemském dresu. „Hrát s Patrikem Eliášem je pro mě obrovská čest, je to velkej hráč,“ váží si této příležitosti Ludvík. Jak to mezi nimi funguje popisuje: „Snažíme se si vyhovět, s Romanem víc bruslíme, lítáme a zkoušíme si takhle vytvořit tlak. Domlouvali jsme se na tom, kde, kdo a co bude hrát, kdo bude hrát dozadu, kdo bude co dělat při rozjetí. To si vlastně Patrik řídí sám a my hrajem podle něho.“