Milan Mikulík trpělivě čeká na šanci

Aktuální zprávy
ČT 17. 10. 2002
O p a v a - V základní sestavě Orlů odehrál prvních deset kol extraligy. Poté, co se uzdravil Marián Cisár a kouč Hořava vyzkoušel hru na tři útoky, se smířil s tím, že v současném kvalitním kádru Orlů by na ledě nestrávil tolik času, a proto začal spolu s kolegou Jaroslavem Sklenářem nastupovat v první lize za Horáckou Slávii Třebíč. <b>Milan Mikulík</b> ale věří, že jeho chvíle v extralize ještě přijdou.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Včera nastoupil za Třebíč poprvé a jednou asistencí hned přispěl k výhře Horácké Slavie na ledě Opavy 4:1. V útoku se Sklenářem a Olivou patřil k nejlepší hráčům na ledě, což po zápase uznali oba trenéři. „Mikulík se Sklenářem ukázali, že jsou to kvalitní hráči. Oba prokázali, že budou velmi platní,“ hodnotil jejich vystoupení trenér Třebíče Milan Chalupa. Domácí lodivod Pavel Hulva zase dodal, že není divu, že si oba zahráli v dresu Znojma extraligu: "Byli výborní zejména s pukem, určitě o nich ještě uslyšíme."

Jak Sklenář, tak Mikulík mají s prvoligovou soutěží velké zkušenosti. Sklenář vloni nastupoval za Rosice a Ytong Brno, Mikulík v posledních dvou sezónách střílel branky za Kometu. Letos oba začali sezónu poprvé v extralize. „Určitě bych si představoval své výkony v dresu Orlů lepší, než zatím byly. Jedna plus jedna za deset zápasů je málo a možná kdybych měl víc bodů, tak by se trenér více rozmýšlel, než by mě poslal na hostování,“ vracel se k úvodu sezóny Mikulík. „Ale jsem rád, že jsem dostal příležitost hrát v Třebíči, dostanu se hodně na led a to je důležité,“ dodal.

Sympatický útočník si je vědom, že jenom vynikající výkony v Třebíči mu zase otevřou dveře do extraligy. „Ve Znojmě je teď obrovská konkurence v útoku, hraje tam spousta kvalitních hráčů a když navíc teď budou hrát na tři útoky, bude těžké se zase dostat do sestavy. Ale budu hrát jak nejlíp dovedu a trpělivě čekat na příležitost,“ slibuje Milan.

V Opavě se Mikulík podílel na brance Martina Polívky, která znamenala vedení 4:0. Se svým výkonem i s výsledkem zápasu byl spokojen: „Určitě je dobré, že jsme vyhráli venku. Klukům se zatím nedařilo, teď jsme se trochu zvedli a určitě nám to pomůže.“ Přesto se k zápasu v Opavě váže i jedna negativní vzpomínka. Po klasické „sekeře“ sledoval Milan Mikulík posledních deset minut jen ze střídačky. „Dostal jsem hokejkou po zápěstí, bolí to, ale myslím, že do dalšího zápasu se to spraví,“ předpovídal s balíčkem ledu na zápěstí. A který zápas bude ten další? „Jsem domluvený s trenérem, že pokud nepojedu v pátek se Znojmem do Třince, tak v sobotu doma nastoupím.“

Za Třebíč nastupují také další hráči Znojma, obránce Zapletal a útočník Tokoš. Právě Petr Tokoš vystřídal zraněného Mikulíka a v závěru mohl vstřelit v Opavě také jednu branku svého týmu, ale při domácí power-play netrefil odkrytou branku.