Max Kotrba: Za příležitost dostat se do sestavy jsem moc rád

Rozhovory
ČT 19. 1. 2023
Nejmladší znojemský útočník Max Kotrba hodnotí své čerstvé působení u Orlů. Ještě v minulé sezóně byl součástí juniorského týmu v Havířově, tu letošní zahájil v Krajské lize mužů v Telči, kde čekal na svoji příležitost v A týmu Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zápas proti Žďáru nad Sázavou skončil dvoucifernou výhrou, jak byste jej zhodnotil?

Hráli jsme přesně tak, jak nám trenéři řekli. Jsme hodně nabruslení a to jsme dokázali přenést i do zápasu. Dobře nám chodily puky, k tomu je potřeba i trošku štěstí, takže za mě skvělý zápas.

Do sestavy u Orlů jste se dostal až v novém roce. Co vedlo k tomu, že jste dostal příležitost hrát?

Jedna z věcí, která mi pomohla do sestavy, je hostování Tomáše Svobody a Jana Hrušky v Pardubicích. Zároveň v kabině byla nějaká viróza, takže i pár dalších hráčů bylo mimo a já dostal svoji šanci za kterou jsem moc rád.

Jaký máte pocit z prvních odehraných zápasů?

V prvním přišly nešťastné trestné minuty. Byl jsem ve špatnou dobu na špatném místě (smích), ale stalo se a muselo se jít dál. V utkání proti Opavě přišel první gól, za který jsem moc vděčný. Kluci v kabině jsou skvělí, lepší partu jsem si ani nemohl přát, takže zatím jsem velmi spokojený.

V čem cítíte, že je seniorský hokej oproti juniorskému jiný?

Určitě je to rychlejší, tvrdší a musíme se více koukat kolem sebe. Chodí samozřejmě i více fanoušků, kteří jsou fakt úžasní. Je radost hrát před větším množstvím lidí.