Matěj Smolka nejlepším hráčem zápasu na mládežnické olympiádě

Žákovský hokej
ST 29. 1. 2020
V uplynulém týdnu se v Karlovarském kraji konala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Představil se na ní i hráč Orlů Matěj Smolka. A kromě skvělých zkušeností získal cenu za nejlepšího hráče zápasu proti kraji Vysočina.

„Na ODM se mi líbilo. Jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit a odnést si mnoho vzpomínek. Zahrál jsem si i s hráči se zahraničními zkušenostmi a snažil jsem se od nich pochytit mnoho dovedností,“ hodnotil Matěj turnaj.

O nominaci na mládežnickou olympiádu se rozhodovalo delší dobu: „Asi od konce srpna jsme se každé dva týdny scházeli a trénovali. Pak nás vždycky prověřil zápas s nějakým krajem. Pozvánka na ODM mi přišla 3. ledna.“

Pilná příprava se Matějovi vyplatila, a tak se vydal do Karlových Varů, kde si 19. ledna užil velkolepý zahajovací ceremoniál. V pondělí pak nastoupil k prvnímu zápasu proti Olomouckému kraji: „Přestože tam nebyla televize, byl jsem trochu nervózní. Pak mi došlo, že je to normální zápas, který je jen trošku víc sledovaný, a už jsem to neřešil.“

Jihomoravskému výběru se na turnaji příliš nedařilo, skončil sedmý. Pro mladého hráče přesto zůstane Olympiáda dětí a mládeže nezapomenutelnou zkušeností: „Všechno na ODM bylo svým způsobem přínosné. Každé střídání jsem se snažil jezdit naplno a udělat pro tým maximum.“

Mimo vzpomínky Matějovi zůstane i ocenění za nejlepšího hráče zápasu: „Proti Vysočině se mi dařilo obzvlášť dobře. Měl jsem i dost štěstí, ale to k tomu patří. Za ocenění jsem rád, víc to ale neprožívám,“ říká mladý hokejista.

Výsledky Jihomoravského kraje na ODM 2020

• Jihomoravský kraj - Zlínský kraj 1:5