Matěj Smolka nejlepším hráčem zápasu na mládežnické olympiádě

Žákovský hokej
ST 29. 1. 2020
V uplynulém týdnu se v Karlovarském kraji konala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Představil se na ní i hráč Orlů Matěj Smolka. A kromě skvělých zkušeností získal cenu za nejlepšího hráče zápasu proti kraji Vysočina.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Na ODM se mi líbilo. Jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit a odnést si mnoho vzpomínek. Zahrál jsem si i s hráči se zahraničními zkušenostmi a snažil jsem se od nich pochytit mnoho dovedností,“ hodnotil Matěj turnaj.

O nominaci na mládežnickou olympiádu se rozhodovalo delší dobu: „Asi od konce srpna jsme se každé dva týdny scházeli a trénovali. Pak nás vždycky prověřil zápas s nějakým krajem. Pozvánka na ODM mi přišla 3. ledna.“

Pilná příprava se Matějovi vyplatila, a tak se vydal do Karlových Varů, kde si 19. ledna užil velkolepý zahajovací ceremoniál. V pondělí pak nastoupil k prvnímu zápasu proti Olomouckému kraji: „Přestože tam nebyla televize, byl jsem trochu nervózní. Pak mi došlo, že je to normální zápas, který je jen trošku víc sledovaný, a už jsem to neřešil.“

Jihomoravskému výběru se na turnaji příliš nedařilo, skončil sedmý. Pro mladého hráče přesto zůstane Olympiáda dětí a mládeže nezapomenutelnou zkušeností: „Všechno na ODM bylo svým způsobem přínosné. Každé střídání jsem se snažil jezdit naplno a udělat pro tým maximum.“

Mimo vzpomínky Matějovi zůstane i ocenění za nejlepšího hráče zápasu: „Proti Vysočině se mi dařilo obzvlášť dobře. Měl jsem i dost štěstí, ale to k tomu patří. Za ocenění jsem rád, víc to ale neprožívám,“ říká mladý hokejista.

Výsledky Jihomoravského kraje na ODM 2020

• Jihomoravský kraj - Zlínský kraj 1:5