Marek Vorel opět mezi Orly

Rozhovory
PÁ 25. 6. 2004
Z n o j m o - Na čtyřleté působení ve znojemském týmu naváže po jednoročním angažmá ve finskem Ilves Tampere střední útočník <b>Marek Vorel</b>. Minulé léto tam přestoupil společně s dalšími Čechy Hlavačkou a Kucharczykem a celou sezónu hrál pod vedením trenéra Václava Sýkory. Po roce se vrací zpět do orlího hnízda a znojemští fanoušci se tak můžou opět těšit na jeho střelecké umění, které bude společně s jeho dalšími hokejovými dovednostmi a zkušenostmi posilou znojemské ofenzívy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Po ročním angažmá ve Finsku jste se vrátil do Znojma. Co vám uplynulá sezóna dala?
Určitě jsem získal plno zkušeností. Člověk se musí sám o sebe postarat. I hokejově to bylo úplně něco jiného, jiný styl, kvalitní liga. Doufám, že ty zkušenosti zúročím.

Je velký rozdíl mezi českou a finskou nejvyšší soutěží?
Česká extraliga se hraje trochu jiným stylem. Ve Finsku se hraje rychleji, přímočařeji. Většinou tam jsou trochu užší hřiště, taky se tam hraje takový trochu kanadský styl. Je to opravdu takové hodně přímočaré.

Jak jste byl spokojen se zázemím v Ilvesu Tampere?
Super. Vůbec žádný problémy tam nebyly. Kdykoli bylo potřeba, tak se postarali.

Finština je obtížná řeč. Snažil jste se ji aspoň trochu naučit?
To vůbec ne, ale snažil jsem se trochu zdokonalit v angličtině, protože všichni Fini mluví anglicky. To co bylo potřeba, tak to jsem se domluvil.

A co finští fanoušci?
Určitě se tam nepovzbuzuje a nekřičí jako tady. Lidi spíš jen zatleskají, občas si zakřičí, ale určitě míň jak u nás. Chodí tam na hokej taky hodně lidí, ale naši fanoušci jsou živější, hlučnější.

Proč jste se rozhodl vrátit do Znojma?
Tady to prostředí znám, mám to kousek domů, což je taky výhoda. Tak jsme se domluvili, doufám, k oboustranné spokojenosti.

Zajímal jste se o dění ve znojemském týmu?
To určitě, měl jsem internet i českou televizi, takže jsem byl zhruba v obraze. Sledoval jsem českou ligu, tím pádem i Znojmo.

Jste správně nažhaven na další sezónu?
Těším se, doufám, že si zahraju zase dobrej hokej.

Váš návrat vyvolal velký zájem, což s sebou přinese také jistý tlak. Jste na to připraven?
Určitě. Ale pod takovým tlakem jako tam, tady v žádném případě hrát nebudu. Ve Finsku je hodně cizinců na výběr a ti jsou tvrdě sledovaní a musí odvádět výkony.