Marek Uram: 200 zápasů v extralize

Aktuální zprávy
PO 15. 9. 2003
Dokonalou střeleckou efektivitu předvedli Orli v zápase ve Vsetíně. Za první třetinu vyslali na domácího brankáře Biegla jen devět střel, ale hned tři z nich skončily v síti. V sedmnácté minutě po kombinaci celého útoku vstřelil druhou branku zápasu <b>Marek Uram</b>, hrající dvousté extraligové utkání v ČR. Na začátku druhé části potom přidal v další přesilové hře druhou branku a výraznou měrou tak přispěl k vítězství Orlů.

“Dneska se mi střelecky dařilo, ale bylo to dáno dobrou souhrou, spoluhráči mi dávali dobré přihrávky a jako tým jsme hráli dobře,“ skromně zastíral své dovednosti střelce po zápase. “Někdy jsou ty přesilovky zásluhou nacvičeného signálu, někdy se jedná o improvizaci. Vždycky záleží na tom, jak se postaví obranná čtveřice, záleží na soupeři. Jsme ale rádi, že se nám přesilovky dařily, přidá nám to na herní pohodě.“

Právě herní pohoda chyběla Orlům v ligové premiéře s Litvínovem. Do dalších domácích zápasů by se to však mělo podle Marka Urama zlepšit. “V prvním zápase jsme hodně chtěli, teď by to z nás mělo spadnout.“

Orli však nehráli na Lapači pouze přesilovky, značnou část převážně druhé třetiny strávili v oslabení. „Samozřejmě, že to není úplně ideální, na oslabení chodí určitá skupina hráčů a těm potom chybějí síly. Po druhé třetině jsme si řekli, že si na to musíme dát pozor,“ přiznával dosavadní nejlepší střelec znojemské extraligové historie. Přesilové situace totiž právě na začátku sezóny podle něj rozhodují. “Je úvod sezóny, hráči mají hodně sil a hrají s velkým nasazením a při hře pět na pět je strašně těžké něco vymyslet. Ukázal to třeba i sobotní televizní zápas, kdy Liberec rozhodl v přesilovkách.“

Právě proti Liberci nastoupí Orli v úterý. “Musíme si na zbytečné fauly dávat pozor, někdy rozhodují maličkosti. Člověku někdy chybí krok k tomu protihráči, takže si vypomůže rukama nebo hokejkou, toho se musíme vyvarovat.“

Celková atmosféra je v týmu v úvodu sezóny dobrá a hráči nastupují s čistou hlavou. „Parta je to dobrá, noví chalani dobře zapadli a vypadá to dobře. Je těžké tým porovnávat na začátku sezóny, ono to ani není důležité. Rozhodující je, jak se mužstvo ukáže na konci sezóny a jak sezóna dopadne. To rozhoduje.“