Letos naposledy doma, přijíždí Vítkovice

SO 27. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Druhý vánoční domácí zápas v tomto týdnu čeká Znojemské orly, v neděli večer přivítají na svém ledě mužstvo HC Vítkovice Steel. Začínají tak těžkou sérii čtyř utkání v osmi dnech na přelomu kalendářního roku, v níž budou chtít vybojovat cenné body, které by je přiblížily elitní desítce tabulky. Možnost povzbudit znojemské hráče a vychutnat si vánoční atmosféru v Hostan Aréně budete mít v tradičním čase od 17.30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vítkovický tým sice v posledních osmi utkání utrpěl pět porážek, tým vedený koučem Aloisem Hadamczikem se však stále pohybuje v popředí extraligové tabulky a momentálně okupuje druhé místo. Závody o první příčku s Litvínovem jsou ale zřejmě zapomenuty.

foto
⇒ Ani chycené trestné střílení nepomohlo v minulém domácím utkání s Vítkovicemi k vítězství

Chemici totiž mají na svého soka už sedmibodový náskok a ve včerejším vzájemném souboji v ostravské ČEZ Aréně před zraky více než devíti tisíc diváků triumfovali poměrem 5:2. Domácí hráli devět přesilových her, nevyužili však ani jednu, včetně dvouminutové převahy pěti proti třem. Jednu ze dvou branek Vítkovic vstřelil Zdeněk Ondřej, ex-znojemský útočník, který na sever Moravy přišel v průběhu sezony z Pardubic a v šesti odehraných utkáních v dresu Ocelářů zaznamenal pět kanadských bodů.

Klubové produktivitě vévodí s 29 body Jiří Burger (16 + 13), následovaný Viktorem Ujčíkem (10 + 10). Dvojice řízných beků Trnka, Krstev se kromě pěti gólových přihrávek pyšní především výtečnou bilancí účasti na ledě, oba obránci se přehoupli přes hranici deseti kladných bodů. Trochu paradoxně je v tomto hodnocení jedním z nejhorších Petr Jurečka, jinak nejproduktivnější obránce Vítkovických.

O post brankářské jedničky bojují Marek Pinc a Jakub Štěpánek, v posledním utkání s Litvínovem byl Štěpánek po čtyřech inkasovaných brankách střídán. Statistiky obou gólmanů jsou podobné, úspěšnost zásahů se blíží 93 procentům.

foto
⇒ Zaplněné ochozy sledovaly úterní souboj s Karlovými Vary

Znojemským orlům minulé domácí utkání v předvečer Štědrého dne nevyšlo a před nejvyšší návštěvou letošní sezony po dobrém výkonu a vyrovnané bitvě podlehli vysoce efektivním Karlovým Varům. Proti vítkovickému týmu se jim navíc letos příliš nedaří, v prvním utkání doma neudrželi tříbrankové vedení a nakonec podlehli 4:5 v samostatných nájezdech, odveta před televizními kamerami dopadla rovněž lépe pro soupeře a ani branky Selingra a Dopity neodvrátily porážku 2:4.

Trenéři Radim Rulík a Václav Baďouček mohou vybírat z téměř kompletní sestavy, nejistý je pouze start Jaroslava Svobody, v minulých utkáních absentujícího. Orlí tým čekají ještě před Silvestrem dvě střetnutí s týmy z absolutního čela extraligy, po Vítkovicích totiž zajíždí na led vedoucího Litvínova.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Bičánek, Chvátal, Rýgl, Kotaška, Mojžíš, Tesařík - Selingr, Dopita, Beroun, Erat, Čachotský, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Procházka

HC VÍTKOVICE STEEL: Štěpánek (16. Pinc) - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Ovčačík, Trnka - Klimek, Petrovický, Ondřej - Ujčík, Šimíček, Svačina - Kvapil, Burger, Krenželok - Mikula, Hruška, Štefanka.

Ostatní zápasy 35. kola

HC GEUS OKNA Kladno – HC Energie Karlovy Vary 5:4sn (9.12.)
HC Slavia Praha - HC Litvínov
Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň