Leden ve znamení žákovských turnajů

Žákovský hokej
ČT 30. 1. 2020
V lednu se hráči ročníků 2012 a mladší zúčastnili dvou domácích turnajů. Na Winter Cupu obsadili první pozici. Na Nevoga Cupu byli třetí.

Winter Cup

V neděli 12. ledna se na ledě Nevoga Areny konal Winter Cup, turnaj ročníků 2012 a mladších, na kterém se představilo devadesát hokejových nadějí z Jindřichova Hradce, Pardubic, Vyškova, Českých Budějovic a domácího Znojma. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Mladým Orlům se v minihokeji dařilo. V A skupině obsadili první místo.

"Díky velkému počtu dětí ročníku 2012 jsme vytvořili tři týmy. Turnaj byl rozdělen do dvou výkonnostních skupin. V první skupině obsadili naši Orlíci krásné první místo, ve druhé pak čtvrté a páté místo. Bez ohledu na konečná umístění předvedly všechny děti krásné výkony, zápal do hry a nadšení. U těchto turnajů je hlavním cílem radost ze hry a z hokeje jako takového," komentoval Winter Cup trenér mládeže Miroslav Vybíral.

Nevoga Cup

Týden po Winter Cupu se ve Znojmě konal další turnaj pro hokejisty ročníků 2013 a mladší. Na Nevoga Cupu obsadili mladí Orlíci v konkurenci osmi družstev třetí a čtvrtou pozici.

“Cílem turnaje bylo zapojit co nejvíce chlapců z naší přípravky, aby si všichni zkusili své první hokejové krůčky i v zápase. Do turnaje bylo zapojeno šestadvacet našich dětí, a to nejenom ročníku 2013, ale také 2014 a 2015. Výsledky byly v hodnocení až na posledním místě. Pro mě je podstatné, že se zapojilo maximální množství kluků a holek, kteří i proti starším dětem předvedli velkou snahu a nadšení během celého turnaje,“ hodnotil hlavní trenér přípravky a ředitel turnaje Jan Vlašín.

Konečné výsledky Nevoga Cupu – skupina A
1. SK Horácká Slavia Třebíč
2. HC Dukla Jihlava
3. Valašský hokejový klub
4. Nevoga Team
Konečné výsledky Nevoga Cupu – skupina B
1. HC Dukla Jihlava
2. SK Horácká Slavia Třebíč
3. HC Orli Znojmo - mládež a Valašský hokejový klub (stejné skóre a počet bodů)

Fotografie z Nevoga Cupu naleznete zde a záznam zde.