Král zápasu Duba cítil dobrý zápas už od rána

Rozhovory
ÚT 30. 12. 2003
P l z e ň - Vynikající výkon Tomáše Duby byl jedním z rozhodujících faktorů znojemského úspěchu na plzeňském ledě. Mladý brankář podal znamenitý výkon, pochytal samostatné nájezdy největších plzeňských hvězd, poradil si s ošemetnými odrazy puku od zadního plexiskla a přiváděl plzeňské hráče, trenéry i fanoušky k zoufalství. „Chytalo se mi dneska super. Všechny střely mě trefovaly a jsem strašně spokojený,“ lebedil si <b>Tomáš Duba</b> po utkání.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Na tiskové konferenci mu velkou poklonu vysekl asistent trenéra Jiří Kučera, mistr světa z Vídně 1996. „Vynikající Duba nás dneska připravil o body. Podal opravdu prvotřídní výkon.“ Asistent trenéra Pazourka Milan Kastner byl sice trochu zdrženlivější, ovšem i z něj sálala spokojenost. “Tomáš už vychytal letos čtyři nuly, takže těžko říci, zda to bylo jeho nejlepší utkání v letošní sezóně. Má také zápasy, kdy se mu tolik nedaří a dostane hloupé góly. Před zápasem si ale hodně věřil. Druhého brankáře máme nemocného, takže i z tohoto důvodu jsem rád, že mu zápas vyšel. Nerad bych ho ale moc chválil,“ držel se Kastner spíše při zemi.

Slova o dobrém pocitu už před utkáním potvrdil samotný Tomáš Duba. “Už ráno jsem si říkal, že by to mohlo být dobré. Cítil jsem se na tréninku super a lepilo mi to,“ říkal Duba. Jedinou branku pustil talentovaný brankář v úvodu třetí třetiny. „V poslední chvíli přede mnou přejel obránce. Šel jsem sice k zemi, ale už bylo pozdě,“ okomentoval gólovou střelu obránce Dobroně, která po ledě prošla až do sítě.

Duba několikrát překvapil velmi jistými zákroky po nečekaných odrazech od mantinelu, vychytal rovněž samostatné nájezdy dvou nejproduktivnějších hráčů Plzně – Dušana Andrašovského a Josefa Straky. „V té chvíli jsem na jejich produktivitu nemyslel. Spíš jsem si snažil uvědomit, zda jde o leváka nebo praváka. Svým způsobem jsem byl i rád, že na mě jeli, protože jsem si dneska hodně věřil.“

Zápasů, kdy je gólman uctívaným hrdinou, bývá více, ovšem ne vždy se po výborném výkonu dostaví tři body. „Někdy rozhodnou jeden nebo dva zásahy, dneska na mě šlo těch střel daleko více,“ uznal Duba. O vítězství Orlů rozhodl Václav Benák, který bývá proti svému bývalému týmu tradičně nabuzený. V úterý však před utkáním příliš slyšet nebyl. „Venca má problémy s okem, které si přivodil po nešetrném zákroku soupeře v minulém utkání. Proto nastoupil až do třetí třetiny, kdy dostal obránce Snopek osobní trest. Původně neměl vůbec hrát,“ vysvětlil na závěr Tomáš Duba.