Kontaktní gól nám pomohl, myslí si Sebastian Gorčík

SO 5. 3. 2022
Znojmo vstoupilo do druhého zápasu s Grazem výborně a po první třetině vedlo o dvě branky. Rakouský protivník však dokázal čtyřmi zásahy stav otočit a vypadalo to, že o postupujícím se rozhodne až v neděli. Orli však něco takového odmítli připustit, dvěma góly srovnali a další dlouhý duel nakonec rozhodli ve druhém prodloužení, když se svou první trefou v play-off prosadil Sebastian Gorčík.

Měli jste dobrý nástup do zápasu, ale vedení jste neudrželi a soupeř otočil. Co se stalo?
Nevím, co bych k tomu řekl. Začali jsme dobře, skórovali v přesilovkách, pak to bylo horší, soupeř vyrovnal, zvrátil na 4:2, ale naštěstí jsme se vrátili zpátky do zápasu. V prodloužení nechtěl nikdo udělat chybu, až nakonec v tom druhém se to rozhodlo.

Jak bylo těžké se za stavu 2:4 ještě vzchopit a manko dotáhnout?
Strašně nám pomohl Zubyho kontaktní gól na 3:4, pak jsme se nadechli.

Graz poslal na vaši bránu více než sedmdesát střel.
Hráli víc jednoduše, dávali to na beky, tlačili se do brány a především prohrávali, tak se snažili to tam házet všechno, aby se jim tam něco odrazilo.

Jednalo se o důraznější zápas, než byl ten minulý?
Oba zápasy mi přišly velmi vyrovnané, v obou se to dost dohrávalo, bylo dost soubojů. Nakonec jsme byli šťastnější, dali jsme dva zápasy po sobě o gól víc, za což jsme rádi a připravíme se teď na čtvrtfinále.

Dalo se v prodloužení vymyslet něco nového nebo jste spíše hráli už jen na náhodu? Jde v takto dlouhém zápase ještě něco měnit?
Chtěli jsem hrát hlavně dobře dozadu a říkali jsme si, že dopředu něco přijde, což se nám povedlo.

Ve čtvrtfinále vás čeká Salzburg, který má vysoké hráče, což vám moc nevyhovuje. Jak bude těžké se na ně připravit?
Popravdě nevím. Jeden zápas jsme s ním vyhráli, podíváme se na video, připravíme se na ně a půjdeme do toho.

A jak bude složité zregenerovat síly? Salzburg měl volno, vy máte za sebou dva dlouhé zápasy.
Díky tomu, že není třetí zápas, tak bude delší volno a máme čas se na to nachystat.