Orli Znojmo Orli Znojmo

Kanadský sniper se vrací! Luciani přidá ve Znojmě další sezónu

Kanadský sniper se vrací! Luciani přidá ve Znojmě další sezónu

Orli Znojmo hlásí velkou posilu do útoku. K týmu se opět připojí jednatřicetiletý kanadský střelec Anthony Luciani, druhý nejproduktivnější hráč bývalé EBEL v sezóně 2019/20. Na jihu Moravy tak začne už svou čtvrtou sezónu v orlím dresu.

„Pevně věříme, že nás Tony posune k příčkám, kde všichni tajně chceme být. Znojemské prostředí zná, přirostlo mu to tady k srdci a má ke klubu vztah. Navíc přilétá už nyní, protože v Kanadě jsou kvůli koronaviru zpřísněná opatření, tak aby mohl s mužstvem trénovat," vysvětluje prezident klubu Pavel Ohera.

Luciani poprvé přišel do Znojma v létě roku 2018 a hned si ve 44 utkáních připsal 54 bodů. V play-off jej zabrzdilo zranění, ale i s ním dokázal v jediném utkání vstřelit Vídni dvě branky. V dalším ročníku už jako klíčový útočník týmu naplno využil svůj potenciál a čas na ledě. V 52 utkáních zaznamenal 64 bodů a dlouho soutěžil o titul nejproduktivnějšího hráče soutěže. Nakonec obsadil druhou příčku.

I v loňském ročníku zůstal Luciani věrný znojemským barvám, i když jen ve třetí nejvyšší české soutěži. Po jejím zastavení a krátkých štacích v extraligové Kometě a prvoligových Litoměřicích nakonec zamířil zpět do ICE Hockey League a táhl Dornbirn do play-off. Výrazně přispěl i ke dvěma překvapivým vítězstvím Buldoků nad favorizovaným Salzburgem.

Rychlý forvard s výbornou střelou a přesnou nahrávkou tak ke svému úctyhodnému bodovému zápisu hodlá přidat další zářezy. A to opět v dresu Orlů!

Statistiky Anthonyho Lucianiho: