Hráli jsme jako jeden muž, těší Ryana Culkina

Rozhovory
SO 5. 2. 2022
Orli Znojmo odehráli s Innsbruckem další vyrovnané utkání. Tentokrát se ale „paní štěstěna“ přiklonila na jejich stranu, když ve třetí třetině rozhodl o důležité domácí výhře Ryan Culkin. Nejproduktivnější znojemský obránce skóroval při přesilové hře a potvrdil, že v početní výhodě se Orlům v této sezóně extrémně daří.

Další domácí zápas, další výhra. Jak hodnotíte utkání?
Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. My máme v této sezóně s Innsbruckem obrovské problémy. Hrají velmi silový, ne příliš rychlý hokej. My ale na sobě pořád makáme a dnes jsme proti nim měli výhodu domácího prostředí, což nám ohromně pomohlo. Jsme strašně moc šťastní za další domácí výhru.

Bylo to velmi vyrovnané utkání od začátku do konce. Co podle vás nakonec zápas rozhodlo?
Rozhodlo to, že jsme hráli jako jeden muž. Bojovali jsme jeden za druhého. I když jsme měli málo času, dokázali jsme se na utkání dobře připravit. Věříme v naše schopnosti a s tím jdeme do každého zápasu.

Kde je podle vás příčina toho, že doma se vám daří pravidelně vítězit a venku je to pravý opak?
Chybí nám naši fanoušci. (směje se). Ale ne vážně; podle mého názoru je to o té energii tohoto stadionu a domácí atmosféry. Fanoušci nás doma ženou. To nám ve venkovních zápasech chybí a my se s tím nedokážeme vypořádat. Chceme ale zůstat stále dobře naladění, jednou se to musí venku zlomit.

Jak moc se v tomto zběsilém programu těšíte na den odpočinku?
Samozřejmě se těšíme, až si všichni odpočineme. Je to teď velmi hektické období. Zápasy jdou rychle po sobě a není moc prostor na cokoliv jiného. Je potřeba zaledovat zranění, načerpat síly a v dalším utkání předvést nejlepší možný výkon.