Hat-trick? Asi mě bude hodně stát, směje se Miller

Rozhovory
SO 16. 12. 2017
Americký útočník Adam Miller v posledních třech zápasech bodově explodoval. Dvakrát zapsal dvojici asistencí, jeho show ale přišla v pátek proti Grazu, kdy hat-trickem rozhodl o vítězství Orlů v prodloužení.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pro vás osobně to byl rozhodně úspěšný zápas, celý tým ale musel hodně bojovat, aby na body dosáhl. Jaké to bylo utkání?
No, začátek se nám úplně nepovedl. Trenér k nám potom v kabině promlouval a nabádal nás k tomu, abychom hráli důrazněji a s větší energií. Myslím, že nakonec se nám to povedlo, v závěru jsme soupeře zatlačili a dovedli utkání do úspěšného konce.

Každá třetina byla trochu jiná, co se v průběhu zápasu změnilo?
Prvních deset minut jsme nehráli dobře, ztráceli puky a soupeř měl šance. Druhá půlka úvodní části byla dobrá, dali jsme gól a měli více ze hry. Jenže po přestávce přišlo pár zbytečných vyloučení, ty soupeř potrestal a najednou měl navrch. Vývoj zápasu jim nahrával, byli na koni. Naštěstí jsme se dostali zpět do zápasu a bereme dva body.

Třiatřicetiletý Adam Miller si v posledních třech utkáních připsal sedm bodů (3 + 4)

Když jste vstřelil druhou branku, myslel jste na hat-trick?
Upřímně vůbec ne. Ono ani nezbývalo moc času. Jsem ale rád, že to vyšlo. Proto mě sem taky klub přivedl, měl bych dávat góly a přinést týmu nějaké body.

Rozhodující branku v prodloužení jste dával z pozice posledního vzadu. Je to něco, co jste trénovali?
Poslední týden na tréninku i v zápasech hraju s Adamem Raškou, začali jsme si rozumět, funguje mezi námi nějaká chemie. On tyhle přihrávky dává rád a často. Věděl jsem, že mě tam může najít. Povedlo se.

Už víte, zda vás hat-trick bude v kabině něco stát?
Popravdě nevím, ale každý teď za mnou chodí a říká, že to bude pěkně drahé. Tak uvidím. Ale určitě zaplatím rád.

Už se vám povedlo adaptovat na život tady v Česku a ve Znojmě?
Nikdy předtím jsem v Česku nebyl, takže to pro mě byla trochu neznámá. Ale musím říct, že lidé v klubu i ve městě nebo obchodě jsou velmi příjemní a ochotní a rádi pomůžou. Jsem tu s celou rodinou a musím říct, že Česko je určitě jedna z nejbezpečnějších zemí na světě.

Jak si v obchodě poradíte s angličtinou?
(směje se) No, už jsem byl v pár zemích po světě, takže dokážu odhadnout, jak to funguje a co kde najdu. Ale když je nějaký problém, tak kluci z týmu se mnou rádi někam zajdou a pomůžou.

Máte za sebou už několik zápasů v EBEL, co na ligu říkáte?
Když jsem přišel, hráli jsme několik zápasů proti těžkým týmům. Je důležité, že doma získáváme body. Snad přijde šňůra utkání, ve kterých budeme bodovat a postupně se dostaneme výše v tabulce do nejlepší šestky.