Erik Mareš: Všichni věříme, že to ve středu ukončíme

PO 13. 3. 2023
Orli ve druhém osmifinále půl utkání ztráceli dvě branky. Především třetí třetina už byla ale v režii Znojma a obrat skóre dokonal v padesáté minutě vítěznou trefou obránce Erik Mareš, který si připsal ještě asistenci u pátého gólu. I díky němu mají Znojemští výhodu postupového mečbolu.

Druhé osmifinále mělo zcela jiný průběh než první. Překvapil vás Nový Jičín svoji hrou?

Myslím si, že soupeř hrál podobnou hru, jako v sobotu. Problém byl ale na naší straně, protože jsme nehráli to, co po nás trenéři chtějí a toho Nový Jičín využil ke svým šancím a brankám.

Jaké byly pokyny trenérů před třetí třetinou, kterou jste vyhráli 4:0. Čekali jste, že soupeř odpadne fyzicky?

Trenéři nás nabádali, abychom předváděli hru ze druhé třetiny. Hodně střílet, tlačit se do brány, což bylo právě to, co v první třetině vidět nebylo. Pomáhaly nám přesilovky, v nich jsme nastartovali obrat celého utkání a nakonec se v ní i jednou dokázali gólově prosadit.

Vstřelil jste vítěznou branku. Jak se ta akce zrodila?

V rohu byl odražený kotouč, který získal Ondřej Svoboda a přihrál mi na modrou čáru. Já jsem jen zavřel oči a vystřelil. Naštěstí to tam padlo.

Ve středu doma můžete slavit postup. Očekáváte od soupeře ještě více opatrnější hokej?

Budeme se snažit hrát stejný hokej, který jsme předváděli první zápas v první třetině. Hodně bruslit, střílet z každé pozice a být aktivním mužstvem. Soupeř bude, očekávám, hlavně bránit a čekat na naši chybu. Všichni věříme, že to ve středu ukončíme.