Druhý zápas rozhodla efektivita v zakončení, mrzí Tomáše Svobodu

PÁ 11. 3. 2022
Zkušený Orel Tomáš Svoboda se v domácím utkání ze Salzburgem dostal do několika velmi dobrých příležitostí, na gólovou trefu ze hřiště soupeře ale nenavázal. Znojmo podruhé s Býky padlo a pustilo favorita celé soutěže do nepříjemného trháku. Křídlo elitní formace ale neskládá zbraně a na ledě soupeře se chce spolu se spoluhráči porvat o zdramatizování série.

Porážka ve druhém utkání se Salzburgem se dá zařadit do kategorie smolných, souhlasíte?
Myslím si, že jsme odehráli kvalitní utkání. Bylo to dost vyhrocené, ale to k play off patří. My jsme do toho dali všechno, bohužel jsme ale neproměnili některé šance. Proti takhle silnému soupeři musíme využít okének v obraně, které nám nabídnou. Jedině tak se dá potom pomýšlet na vítězství. Já sám jsem měl dvě, nebo tři gólovky. Efektivita v zakončení nás trápila i v prvním utkání, které bylo také dlouho vyrovnané. Rozhodně se nemáme za co stydět, ale bohužel máme na kontě nulu a to už se samozřejmě bude velmi těžko otáčet.

Půl minuty před koncem třetí třetiny už za stavu 2:3 jste měl na hokejce vyrovnání, co chybělo?
Asi trochu toho štěstí. Každý, kdo hraje hokej, chce v těchto situacích dát gól. Nikdo to nechce dát úmyslně vedle, nebo do brankáře. Já jsem se taky samozřejmě snažil tu situaci proměnit, ale bohužel to nevyšlo.

Na co vás trenéři nejvíce upozorňovali před druhým zápasem?

Přesně na to, o čem mluvím. Musíme proměňovat naše šance, o tom to celé je. Těžko budeme Salzburg porážet s jedním vstřeleným gólem. Občas se to samozřejmě povést může, tu sérii by to ale nerozhodlo. Salzburg má kvalitní a široký kádr, takže to, co nám v zápase nabídnou, musíme proměnit. Věřím, že v dalším zápase tu smůlu protrhneme a přivezeme ze Salzburgu výhru. Budeme se rvát až do konce série. Nějaký góly jsme jim dali, takže víme, co na ně platí. Musíme ale dovést zápas do vítězného konce.

“Věřím, že v dalším zápase tu smůlu protrhneme a přivezeme ze Salzburgu výhru. Budeme se rvát až do konce série.“