Dominik Sklenář: Kvalita zápasů byla rozdílná

PÁ 7. 4. 2023
Semifinále Orli ukončili opět nejrychlejším možným způsobem a letí do finále. Dominik Sklenář, střelec vítězného gólu ve třetím zápase, který ukončil sérii s Chomutovem, hodnotí poslední utkání i celé semifinále.

Další série play-off skončila opět jednoznačně 3:0 na zápasy, ale nebyla stejná jako ty ostatní, je to tak?

Určitě to bylo jiné. Kvalita těch zápasů oproti ostatním byla rozdílná. Nechci shazovat naše minulé soupeře, ale někteří hráči Chomutova mají mnohem více zkušeností a větší kvalitu. Jenom Viktor Hübl a František Lukeš mají nespočet startů v extralize a ty zkušenosti jdou vidět. Čekali jsme těžkou sérii, ale připravili jsme se na to a zvládli jsme to tak, jak jsme chtěli, a můžeme se začít připravovat na finále.

Zápasy byly náročné, museli jste dorovnávat, góly padaly v posledních vteřinách… co pomáhalo, že jste se vždycky dokázali do zápasu vrátit?

Věděli jsme, že ve hře pět na pět nás nějak moc nepřehrávali. Hodně šancí si tvořili hlavně v přesilových hrách a dokázali je proměňovat většinou díky našim hloupým chybám. Připravovali jsme se na to, ale moc nám to nevycházelo. Naštěstí to dobře dopadlo, a to je nejdůležitější.

Na konci druhé třetiny jste dostali gól a museli jste zase dorovnávat. Co jste si k tomu v kabině řekli?

Nepropadali jsme panice, protože jsme věděli, že jsme doma dokázali otočit první zápas, který byl o dva góly. V každém zápase tu třetí třetinu Chomutov už moc nestačil bruslařsky a my je přehrávali. Ve třetí třetině postavili blok na červené čáře a už na nás jenom čekali.

Vstřelil jste vítěznou branku, jak ta šance vznikla?

Byla tam skrumáž z nahozeného puku a obránce to chtěl vyhodit středem po zemi. Mě to trefilo, tak jsem do toho jenom plácl a padlo to tam. Byla to obrovská radost.

Následovala gólová oslava pod početnou skupinou znojemských fanoušků, kteří se na zápas vypravili…

Chtěl bych moc poděkovat všem fanouškům, kteří přijeli. Doufáme, že na finále jich přijde zase ještě více, protože je budeme potřebovat jak doma, tak venku. Jsou fakt úžasní, ještě jednou velké díky.