Do orlího hnízda zavítá tým z Ústí nad Labem

SO 26. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojmo nedokázalo vyhrát v normální hrací době už tři zápasy, usadilo se na jedenácté příčce tabulky hokejové extraligy a cesta do play off se jim začíná značně komplikovat. Dobrou příležitost k protrhnutí nepříznivé série, zisku tři bodů a zachování nadějí na vyřazovací část budou mít Orli v nedělním zápase, kdy přivítají na svém ledě poslední celek extraligy HC Slovan Ústečtí Lvi. Zápas začne tradičně v 17:30.

Ústí se podobně jako Slavia v roce 2008 výsledkově trápí. Sehrálo v něm deset zápasů a připsalo si pouze šest bodů. Získalo sice skalp silného Liberce, který doma porazilo 4:1, ovšem v žádném dalším zápase, ať už na domácím hřišti nebo na ledě soupeře, nedokázalo zvítězit. V tabulce mu náleží poslední místo, ze všech extraligových týmů vstřelilo nejméně gólů a nejvíce branek inkasovalo. V minulém zápase smolně prohrálo proti Kladnu, když po první třetině vedlo 2:0, po dvou třetinách ještě 2:1, ale nakonec prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech.

Ještě v loňském roce se ústecké vedení rozhodlo kvůli neuspokojivým výsledkům odvolat hlavního kouče Vladimíra Evana. Novým trenérem byl jmenován Jan Votruba, jenž ještě v loňské sezóně trénoval, jako asistent Miloslava Hořavy, právě znojemský tým. Tentokrát však bude stát na střídačce soupeře.

Nový muž na trenérském postu zvládl svoji premiéru parádně. V posledním zápase roku porazili Lvi na svém hřišti Karlovy Vary 2:1. Pak ale následovala série pěti proher v řadě, jednoho vítězství a znovu pěti proher.

Proti Znojmu má Ústí poměrně vyrovnanou bilanci. Ze tří vzájemných klání jednou vyhrálo a jednou prohrálo v prodloužení a v normální hrací době. V posledním duelu zvítězilo na domácím ledě 3:2, když vítězný gól vstřelil 80 sekund před koncem útočník Jan Čaloun.

V tabulce produktivity severočeského klubu vévodí Rastislav Špirko, který ve 44 zápasech nasbíral 26 bodů za 15 branek a 11 asistencí. Zároveň je i nejlepším střelcem klubu. Trenér Votruba se dále může spolehnout především na kapitána Václava Nováka a útočníky Pavla Janků, Tomáše Martince, Davida Pazourka a Jana Čalouna. Brankář Petr Přikryl si drží výbornou úspěšnost zákroků 92,24 %.

Znojmu v těchto těžkých bojích o postup do vyřazovací části extraligy nepomohou útočníci Aleš Padělek a Roman Erat a obránce Lukáš Chmelíř. Po delší době se však domácím fanouškům znovu představí Martin Růžička, který hrál už v minulém kole proti Slavii Praha. Hosté přijedou pravděpodobně v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Bičánek, Tesařík, Kotaška, Chvátal, Mojžíš - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Beroun, Haman, Plášek - M. Růžička, Meidl

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Klobouček, Zápotočný, Evan - Čaloun, Martinec, Mrázek - Janků, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Nedorost - Šagát, Šaffer