Do Znojma přichází útočník Aleš Padělek, v Plzni ho střídá Čakajík

Aktuální zprávy
SO 25. 11. 2006
Z n o j m o - V sobotu večer sáhlo vedení znojemského klubu k výměně hráčů s Lasselsbergerem Plzeň. K Orlům přichází útočník <b>Aleš Padělek</b>, který loni až do posledního kola bojoval o krále střelců české extraligy. Opačným směrem míří slovenský obránce Martin Čakajík. Výměna je platná do konce letošní sezóny, pak oběma hráčům končí smlouvy. O výměně informoval obchodní manažer klubu Roman Kaňkovský.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Útočník Aleš Padělěk se narodil 4. března 1980. Je odchovancem jihlavské líhně. Pochází z hokejové rodiny, jeho bratr Ivan nedávno odešel do Ruska, jeho otec řídí z pozice jednatele jihlavskou Duklu, byť brzy svou funkci nespíše opustí.

V extralize debutoval v sezóně 1997/98 a už v 17 letech se dokázal střelecky prosazovat. Jeho další štací byly Vítkovice, odkud se pak vrátil do Jihlavy, které pomohl skvělými výkony do extraligy a poté úspěšně působil v extraligovém týmu Dukly. Loni přestoupil do Plzně a jeho hvězda naplno zazářila. V útoku se skvěle doplňoval s Jaroslavem Kracíkem a jeho nápady dokázal účinně proměňovat v góly s úžasnou pravidelností.

Mimořádné střelecké přednosti však již neprokázal v letošní sezóně, kdy v 17 utkáních dal jen dva góly. Ty sice v Třinci rozhodly o výhře Plzně, ale vedení od něj čekalo víc. Padělek bojoval zpočátku sezóny se zraněním a navíc mu chyběl dvorní nahrávač Jaroslav Kracík.

Padělek v Plzni zaujal, získal si respekt fanoušků. Začátek letošní sezóny se mu sice nevyvedl, ale určitě letos ještě neřekl poslední slovo.