Orli Znojmo Orli Znojmo

Do Znojma přichází slovenský obránce Marek Biro

Do Znojma přichází slovenský obránce Marek Biro

Znojemský tým hlásí další posilu do svých obranných řad. Po odchovanci Jakubu Stehlíkovi a Liboru Šulákovi přichází jeden z nejlepších obránců slovenské extraligy Marek Biro, který v poslední sezóně oblékal dres Bánské Bystrice. Na jihu Moravy podepsal urostlý sedmadvacetiletý hráč roční smlouvu.

Marek Biro se narodil v Banské Bystrici, se kterou spojil zatím svoji největší část hokejové kariéry. Na Slovensku hrál ještě za Košice, Duklu Trenčín nebo Piešťany, kde byl jeho spoluhráčem znojemským fanouškům dobře známý gólman Tomáš Tomek. Připsal si i několik startů za reprezentaci Slovenska v kategoriích do sedmnácti, osmnácti (zde společně s Martinem Bačou), dvaceti let a dokonce i dva starty za seniorský tým.

V roce 2006 byl vybrán v CHL Import Draftu jako 18. celkově týmem Windsoru, za který poté v kanadské juniorské OHL odehrál dvě sezóny. V uplynulém ročníku se s Banskou Bystricou probojoval až do finále slovenské extraligy a byl nejproduktivnějším obráncem týmu s 20 body za čtyři góly a 16 asistencí. Nyní přichází do Znojma, aby vyztužil obranné řady účastníka mezinárodní ligy EBEL. V zadních řadách Orlů se Biro setká se dvěma krajany - Martinem Bačou a Martinem Nemčíkem.

"Na Marka Bira jsme se byli osobně několikrát podívat a velmi se nám líbil. V Banské Bystrici podával v uplynulé sezóně výborné výkony. Je to důrazný a dobře bruslící obránce s kvalitní střelou. Navíc má zkušenosti z kanadských juniorských soutěží, dokáže tak chodit do osobních soubojů velmi důrazně a přitom čistě," vypočítává sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.