Do Znojma míří neoblíbený Graz

SO 14. 9. 2013
Těžký start znojemských hokejistů do EBEL pokračuje hned po vinobraní. V neděli od 17:30 přivítají Orli na domácím ledě Graz, tým známý svou tvrdou hrou a důrazem. Podaří se Znojmu uspět? Přijďte na zimní stadion a buďte u toho!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Francis Lemieux loni zazářil v dresu posledního Innsbrucku

Graz v létě značně posílil a momentálně má v týmu nejvíce cizinců v lize. A stejně jako v předchozích sezónách chce sázet hlavně na důrazný hokej a poctivou defenzivu. Brankářskou jedničkou je posila ze zkušenostmi z NHL Danny Sabourin. "Je pro nás velkou jistotou. Hrajeme letos trochu jiný systém a hlavně útok a přesilovky ještě musíme zlepšit. Styl Znojma nám ale vyhovuje a víme, co proti nim máme hrát," věří si Manuel Ganahl, střelec zatím jediného gólu Grazu v sezóně, který v minulém kole přinesl vítězství nad Klagenfurtem.

Znojmo v pátek na ledě Salzburgu potvrdilo, že Red Bull je oblíbeným protivníkem českého týmu. Nyní ale bude muset dokázat, že dokáže uspět i proti neoblíbeným týmům. "Víme, že nás čeká fyzicky nesmírně silný soupeř," říká asistent trenéra Milan Navrátil. "Musíme se mu v obraně vyrovnat v osobních soubojích a v útoku využít naše silné stránky, tedy hlavně dobré bruslení," dodává. Kromě Zdeňka Blatného bude kvůli zranění ramene chybět také Lubomír Štach. V brance začne Richard Ullberg.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 1 1 2 6 15:29

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
body 2 2
aktuální forma Salzburg (V) 4:2
Fehérvár (D) 2:4
Klagenfurt (D) 1:0
Linz (V) 0:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 3 body (2 + 1) Manuel Ganahl, 1 bod (1 + 0)
brankáři Richard Ullberg (95%) Danny Sabourin (98,5%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettlmayr, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Ullberg – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák – Müller.
Sabourin – Picard, Sertich, Wiedergut, van Ballegooie, Lassen, Coulombe, Unterweger, Pohl – Latendresse, Day, Labelle – Kinasewich, Lemieux, Woger – Lefebvre, Moderer, Tolsa – Reinthaler, Ganahl, Strohmeier.