Do Hostan arény zavítá pražská Sparta

SO 25. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojmu v minulém zápase ve Zlíně unikl mezi prsty bodový zisk a následně i možnost odpoutat se z posledního místa tabulky. Aby toho ještě nebylo málo, týmům stojícím v tabulce těsně před ním se podařilo zvítězit a svému pronásledovateli se opět o něco vzdálit. Orli tak musí bezpodmínečně v nedělním zápase bodovat. Nebudou to však mít vůbec jednoduché, neboť na jejich led přijede celek HC Sparta Praha. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Pražský klub, nabitý velkými jmény, však prochází poslední dobou velkou krizí, když z posledních sedmi zápasů získal pouhé čtyři body. Špatné výsledky se vedení Sparty pokusilo vyřešit posílením ofenzivních řad. Z Ústí nad Labem přišel na střídavé starty Milan Mikulík, shodou okolností bývalý hráč Znojma, s nímž v sezóně 2005/2006 získal v extralize bronzovou medaili za třetí místo.

Nová akvizice se ihned ve svém úvodním zápase uvedla brankou a pomohla v městském derby k vysokému vítězství nad Slavií Praha 5:0. "Ve Spartě je spousta výborných hráčů a krize byla pouze dočasná. Byla jen otázka času, kdy to hráči zlomí, začne jim to šlapat a tým půjde tabulkou nahoru," řekl po utkání šťastný střelec.

V podobně pozitivní náladě hovořil i útočník Michal Broš. „Doufám, že jsme si sedli na p*del a vítězství nad Slavií bude nový začátek“ věřil. Ovšem opak byl pravdou a v minulém utkání klub z Holešovic prohrál na svém ledě s Třincem 2:3 po samostatných nájezdech. "Prohra je nepříjemná, odehráli jsme slušný zápas, i když výkon ani nasazení neodpovídalo předchozímu duelu se Slavií. Znovu jsme neproměnili šance, to nás stálo vítězství," zlobil se sparťanský obránce Michal Černošek.

Na jih Moravy tak pojedou Sparťané s jasným cílem – odvézt všechny body. Pomoci k tomu by měli především tahouni mužstva – Ondřej Kratěna, který je nejproduktivnějším hráčem týmu, Michal Broš, kapitán, největší hvězda klubu a syn hlavního trenéra David Výborný, Petr Ton a Martin Ručínský. Brankářská jednička Tomáš Pöpperle si zatím drží úspěšnost zákroků 90,62 %. Záda mu kryje bývalá gólmanská opora Orlů Tomáš Duba.

V prvním vzájemném zápase v Tesla aréně podlehli Znojemští orli Spartě 1:2. Hosté se sice po první třetině ujali zásluhou Martina Růžičky vedení, domácí však dvěma góly v přesilových hrách ve druhé resp. třetí třetině otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Hra v oslabení dělá Orlům problémy již delší dobu. V posledních třech střetnutích inkasovali deset branek, z toho šest právě v oslabení.

Znojemský hlavní trenér Radim Rulík nemůže počítat se zraněnými obránci Kotaškou a Švrčkem, nadále bude chybět také útočník Beroun. Jeho protějšek Výborný, kouč Sparty, se bude muset obejít bez Netíka, Koreise, Hrdela a Vykoukala.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (Kameš) - Bičánek, Štach, Mojžíš, Rýgl, J. Mrázek, Chvátal, Tesařík - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Čachotský

HC SPARTA PRAHA: Pöpperle (Duba) - Černošek, Gulaši, Ptáček, Jerofejevs, Procházka, Hanzlík, Cunik - Kratěna, Broš, Výborný - Ručinský, Podlešák, Melichárek - Hromas, Langhammer, Ton - Mrňa, Hrdel, Látal - Krätzer

Ostatní zápasy 19. kola