Orli Znojmo Orli Znojmo

Díky trenérově pochvale se cítím na ledě líp, přiznal Jakub Köver

Díky trenérově pochvale se cítím na ledě líp, přiznal Jakub Köver

Ačkoliv zaskakoval za Ilju Zubova, ve formaci s Kvasnicou a Lucianim si počínal skvěle, když sám dvakrát skóroval a dvakrát asistoval. Co řekl po povedeném večeru Jakub Köver k desetigólové výhře Orlů?

Jak se z vašeho pohledu zrodilo vítězství Orlů?
Začali jsme zodpovědně. Snažili jsme se více tlačit do brány, což nám bylo řečeno, poněvadž v posledních zápasech jsme dávali málo gólů. To byla situace od doby, co nám přišel nový trenér. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo ukázat, že góly umíme dávat, a že zápasy dokážeme vyhrávat i takto.

Bolzano vám nechávalo v jejich pásmu více prostoru, pocítil jste to?
Myslím si, že se v jejich výkonu odrazil fakt, že nehráli doma, že nejsou zvyklí na naše hřiště. Z mého pohledu je super, že jsme využili šance, které nám nabídli. Navíc soupeři moc nezachytal ani jeden brankář. Využití našich šancí brzy rozhodlo zápas, a za to jsem rád.

Vy osobně jste vstřelil dvě branky, jste spokojený se svým výkonem?
Jsem velmi rád, že mi to tam konečně napadalo. Za mě spokojenost.

Trenér vás v posledních dvou zápasech hodně chválil, cítíte od něj důvěru?
Samozřejmě mě to velmi potěšilo, že mě chválí trenér, co mě vlastně vůbec nezná a pořádně mě ještě ani neviděl hrát. Cítím se díky tomu na ledě líp.

Měli jste v lajně s Anthonym Lucianim a Michalem Kvasnicou nějaké speciální úkoly?
Ve skutečnosti ne. Na poslední chvíli se stalo, že Ilja Zubov musel odejít, tak mi trenér jen řekl, že budu v té formaci hrát. Vím, jak hraje Anthony, vím, co umí Michal, takže jsme se snažili aktivně bruslit a pomáhat Tonymu. Nechali jsme si od něj poradit a když je to starší a zkušenější hráč, musíme ho poslouchat.

Jaké je fungování pod novým trenérem? Cítíte velké rozdíly v požadované hře?
Nějaké markantní rozdíly necítím. Samozřejmě je v naší hře změna stylu, kdy musíme víc bruslit. Jako u každého trenéra jsou v jeho stylu věci, které musíme dodržovat. A proti Bolzanu bylo vidět, že ty věci vycházely.

Související články

Reportáž
ne 28. 11. 2021

Orli uklovali lišky deseti zásahy